godło

Licznik odwiedzin

1.

Gdy trzcina zaczyna płowieć,
a żołądź większy w dąbrowie,
znak, że lata złote nogi
już się szykują do drogi.

Lato, jakże cię ubłagać?
prośbą jaką, łkaniem jakim?
Tak ci pilno pójść i zabrać
w walizce zieleń i ptaki?

Ptaków tyle, Zieleni tyle.
Lato, zaczekaj chwilę.
[Konstanty Ildefons Gałczyński fragment  "Kroniki Olsztyńskiej"]

 

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie, nie mogąc zatrzymać lata postanowiła je więc pięknie pożegnać.
W sobotę, 29 września 2018 r., uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi  wraz   z zaproszonymi Przyjaciółmi Szkoły oraz Gośćmi spotkali się na festynie "Pożegnanie Lata 2018".

Wszystkich zebranych serdecznie i ciepło przywitała Dyrektor Szkoły p. Renata Oszkiewicz,   a następnie dziękując za pomoc w organizacji imprezy Przyjaciołom Szkoły [m.in Fundacji Nebo, Wolskiemu Spinaczowi oraz Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej nr 4 z ul. Chłodnej]  Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.
Słoneczna pogoda i liczne atrakcje m.in.: ciekawe działania artystyczne, dmuchany zamek "skakaniec", zwierzątka z balonów, możliwość dokładnego zwiedzenia wozu strażackiego, pokaz techniki Capoeira zaprezentowany przez instruktora, w którym mogli uczestniczyć wszyscy zebrani, liczne rozgrywki sportowe (mecz piłki nożnej, turniej ping-ponga, badmintona, gry i zabawy zręcznościowe, kawiarenka z przepysznymi wypiekami rodziców i równie smacznymi sałatkami o wspólnej nazwie "Dary Lata", a także stoisko z darmowym popcornem oraz pomysłowo wykonane przez uczniów plakaty i bibułowe kwiaty, którymi udekorowane  były budynek szkoły i szkolne boiska sprawiły, że był to naprawdę  świetny pomysł na aktywne spędzenie sobotniego poranka  i wczesnego popołudnia poza domem. - galeria

Facebook-1

Dzwonki

1.   800 -  845 aaadzwoneczek

2.   855 -  940 

3.   955 -  1040

4.  1050 - 1135

5.  1150 - 1235

6.  1255 - 1340

7.  1345 - 1430

8.  1435 - 1520