BIBLIOTEKA I CZYTELNIA MULTIMEDIALNA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Biblioteka szkolna informuje, że w ramach pozyskanych z programu środków, szkolny księgozbiór wzbogacił się o blisko 1000 nowych książek. Zostało zakupione 100 tytułów pozycji zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Księgozbiór powiększył się o lektury z najnowszej listy lektur oraz o pozycje, o które uczniowie prosili w ankietach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z najnowszej oferty biblioteki.

Oferta dla najmłodszych:

Pasowanie na czytelnika

W ostatni wtorek lutego uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika.

Dzieci zostały zapoznane z zasadami obowiązującymi w bibliotece szkolnej. Po krótkiej lekcji bibliotecznej dzieci samodzielnie wybierały książki, które po raz pierwszy mogły wypożyczyć. Wiele radości sprawiło im przeglądanie kolorowych okładek i różnorodnych tytułów. Dużą popularnością cieszyły się najnowsze publikacje zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zadowolone dzieci obiecały, że będą dbały o wypożyczane przez nie książki, by kolejni czytelnicy z przyjemnością sięgali po niezniszczone egzemplarze. Na koniec spotkania uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy.

Marta Mazur

Facebook-1