Dzielnicowy konkurs Doradztwa Zawodowego  w Szkole Podstawowej nr 166

W Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie odbył się piąty już Dzielnicowy Konkurs Doradztwa Zawodowego pod hasłem„Pomóż Kubie wybrać zawód”.

Do zmagań przystąpiło sześć wolskich szkół:

Szkoła Podstawowa nr 26  im.  Mirosława Biernackiego,

Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego,

Szkoła Podstawowa nr 238 im. Christo Botewa,

Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego

Szkoła Podstawowa nr  387 im. Szarych Szeregów

oraz Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirki  i Wigury  będąca organizatorem.

Poziom przesłanych na konkurs prac był wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowały detale. Komisja złożona z nauczycieli – opiekunów uczniów biorących udział w konkursie miała poważny problem z wyłonieniem najlepszych prezentacji.

Po długich obradach , które odbyły się 4 czerwca wyłoniono zwycięzców:

I miejsce  :  Aleksander Bizoń [Szkoła Podstawowa nr 26  im.  Mirosława Biernackiego],

II miejsce : Jakub Zlot [Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego],

II miejsce : Robert Mozdyrewicz [Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego].

Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce 6 czerwca 2018 r. w siedzibie organizatora, laureatom wręczono puchary i dyplomy oraz drobne upominki, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i souveniry, podziękowania otrzymali także opiekunowie uczniów, którzy przygotowali uczestników do udziałuw konkursie.

Laureaci i uczestnicy V Dzielnicowego Konkursu Doradztwa Zawodowego pod hasłem„Pomóż Kubie wybrać zawód” mieli podczas podsumowania możliwość spotkania się z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka oraz ich opiekunem p. Norbertem Beznosikiem, którzy przygotowali bardzo ciekawą prezentacjęo swojej szkole i możliwościach wybrania zawodu po jej ukończeniu.

Rozmowa z niezwykle sympatycznymi starszymi kolegami, którzy z pasją i zaangażowaniem opowiadali o nauce w szkole i perspektywach jakie daje jej ukończenie, była cennym doświadczeniem dla uczniów klas VII i, jak wynika z rozmów po zakończeniu spotkania, podpowiedzią w kwestii wyboru szkoły ponadpodstawowej. Prawie wszyscy uczestnicy spotkania nalegali na ponowne spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka, tym razem już w swoich własnych szkołach.

Małgorzata Święch

Materiały do pobrania dla uczniów, nauczycieli i rodziców:

1. "Co, jak i dlaczego" czyli doradztwo zawodowe w szkole podstawowej- Zanim nowe gwiazdy złowimy w niebie- materiały dla uczniów i rodziców (kliknij aby pobrać)

3. Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury  w Warszawie, Program Doradztwa (kliknij aby pobrać)