Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie

Spacer z książką przez polskę i Świat yes Programowanie to świetna spprawa, razem z nauką jest zabawa

yes

„TANIEC, TEATR I MUZYKA TO NAJLEPSZA GIMNASTYKA ZAJĘCIA TWÓRCZE DLA KLASY Ia ”

Prowadząca: R. Oszkiewicz

Na etapie edukacji wczesnoszkolnej do realizacji własnego potencjału każde dziecko potrzebuje odpowiedniego wsparcia ze strony szkoły, nauczyciela, rodziców. Dziecko pozostawione samo sobie nie zawsze potrafi odnaleźć drogę własnego rozwoju. Zadaniem szkoły jest więc stworzenie mu optymalnych warunków do wszechstronnej aktywności, twórczego działania, samodzielności, otwartości na wiedzę i kreatywności oraz rozwoju ciekawości poznawczej w taki sposób, by mogło odczuwać radość z uczenia się poprzez wielorakie doświadczenia. Takie możliwości daje innowacja „ Taniec, teatr i muzyka” jako elementy poznawcze  i wychowawcze ,pozwalające uczniom poznać swoje mocne strony.

yes

Piłka nożna- rozwój psychofizyczny i pasja

Prowadzący: Jan Pieciuk

yes

"Modelarstwo- interdyscyplinarny rozwój ucznia"

Prowadząca: Natalia Maruszewska-Sawicka

smiley

smiley

smiley

smiley

smiley

 

 

smiley

smiley

Budowa samochodów ciężarowych, dźwigów poprzez złożenie poszczególnych części w całość. Systemy montowania samochodów z podzespołów i części, wyróżniające się stopniem zaawansowania montażu.

Natalia Maruszewska-Sawicka

smiley

Na ostatnich zajęciach z modelarni własnoręcznie zbudowaliśmy samoloty. Naszym zadaniem było połączenie poszczególnych elementów w jedną całość.  Dzięki takim modelom dobrze się bawimy, poznajemy historię samolotów, udoskonalamy swoją precyzję, cierpliwość oraz dbałość o szczegóły.

Natalia Maruszewska-Sawicka

smiley

Kolejne niesamowite zajęcia z modelarstwa za nami. Tym razem zajęliśmy się modelami kartonowymi z tektury introligatorskiej. Dzięki tej metodzie tłoczenia, modele są niezwykle realistyczne. Wspólnie złożyliśmy domy mieszczańskie. Następnym naszym krokiem będzie przygotowanie podłoża do średniowiecznego miasta. Serdecznie polecamy!!!

Natalia Maruszewska-Sawicka

smiley

Pierwsze zajęcia jakie realizowaliśmy związane były z wykonaniem modelu latawca. Rozpoczynamy od prac prostych, płaskich, by w miarę nabierania wprawy przejść do modeli w postaci brył trójwymiarowych. Na wstępie opracowaliśmy plan pracy a później etapami realizowaliśmy nasze modele. Każdy powstały latawiec był inny a my nauczyliśmy się, że współpracując i wzajemnie sobie pomagając można wiele osiągnąć. Po zajęciach z latawcami przeszliśmy do trudniejszych modeli. Zajęliśmy się wykonaniem modeli kartonowych samolotów. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że nie jest to takie proste jak nam się wydawało. Wycinanie wymagało od nas precyzji i wytrwałości! Ale ileż będzie radości i dumy po skończonym zadaniu.

Edyta Ciosek

smiley

Modelarstwo kwitnie w murach naszej szkoły. Na ostatnich zajęciach zajęliśmy się kartonowymi modelami samolotów, samochodów i  wagonów. Na pierwszy rzut oka wydawało się, ze złożenie takiego modelu nie jest takie trudne. A jednak! Pracy i śmiechu było co nie miara. Elementów do zbudowania wagonu czy ciuchci było bardzo dużo, skomplikowana konstrukcja samochodu wymagała od nas niezwykłego skupienia. Jednym słowem benedyktyńska robota, ale było warto! Na pewno jeszcze nie jeden raz zajmiemy się taką formą modelarstwa. Serdecznie polecamy!!!

Natalia Maruszewska-Sawicka

smiley

Na kolejnych warsztatach w modelarni Pan Jacek Kucharski oraz Pan Jerzy Kuźnierski opowiedzieli i pokazali nam czarną skrzynkę, która rejestruje parametry lotu samolotu. Panowie opowiedzieli, że czarne skrzynki skonstruowane są tak, by były zdolne przetrwać katastrofę. Skrzynka powinna być odporna na przeciążenia rzędu 3400 g (33 km/s2), przez czas 6,5 ms. Wytrzymuje nacisk pięciu ton i posiada zautomatyzowany nadajnik do podwodnej lokalizacji, emitujący sygnał przez 60 dni. Wynalazcą czarnej skrzynki był Dave Warren. Niegdyś informacje zapisywane były w postaci rowka żłobionego w przesuwającej się taśmie aluminiowej. Obecnie większość skrzynek posiada zapętloną taśmę magnetyczną. Najnowsze czarne skrzynki zapisują dane w pamięci w układach scalonych. Oczywiście nie zabrakło garści informacji jak zbudować najprostsze modele samolotów w tym rzutek, czyli modeli, które rzuca się w górę. Pan Jerzy Kuźnierski pokazał nam modele, które zostały zrobione w ostatnim czasie.

Natalia Maruszewska-Sawicka

smiley

Kolejne ciekawe zajęcia. Tym razem pracowaliśmy z deseczką balsa, z której wycięliśmy kształt samolotu. Deseczka jest lekka i łatwa do skonstruowania a końcowy efekt jest niesamowity! Spróbujcie sami. Nam się udało to i Wam się uda!

Natalia Maruszewska-Sawicka

 

,,FIZYKA I CHEMIA PRZED GIMNAZJUM"      

kissW szkole podstawowej uczniowie poznają podstawowe treści w zakresie chemii i fizyki w ramach przedmiotu przyroda.   Dla wielu uczniów, którzy są szczególnie zainteresowani naukami ścisłymi, treści zawarte w podstawie programowej dla II etapu nauczania są zbyt ogólne i nieco zdawkowe.

kissWłaśnie dla tych uczniów, aby ułatwić im ,,start” w gimnazjum został opracowany program pozwalający na realizację dodatkowych treści z dziedziny chemii i fizyki, które uczniowie mogą wykorzystać i zweryfikować podczas prowadzonych doświadczeń i prostych eksperymentów.

kissOpracowany  program zakłada także ,,uczenie ucznia przez ucznia’’, po przeprowadzonym samodzielnie doświadczeniu bądź eksperymencie.Realizacja programu niewątpliwie da uczniom solidniejsze podstawy do  dalszej edukacji w zakresie nauk ścisłych w III etapie edukacji.

kissGRAWITACJA

kiss WIDMO BARWNE

kissPOLE MAGNETYCZNE

kissWŁAŚCIWOŚCI POWIETRZA

Dyrektor, Daniela Bartosiak

GRUPA W SKŁADZIE: Weronika Kozłowska, Marysia Kopecka, Julianna Olejnik, Eryk Bojar, Dawid Szewczyk,Jakub Senusi

 

kiss PRĄD ELEKTRYCZNY

kissZJAWISKA ŚWIETLNE

kiss,,3 D"

kiss Optyka 

kiss Zanieczyszczenia w wodzie

kiss Oczyszczanie wody