Świetlica szkolna zapewnia opiekę dzieciom od godziny 7.00 do godziny 17.30.

W dniach zebrań z rodzicami świetlica jest czynna do godziny 18.30.

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-III, których rodzice zadeklarują taka potrzebę oraz w uzasadnionych sytuacjach uczniom klas IV-VI.

Organizacją pracy świetlicy zajmuje się Kierownik Świetlicy Pani Magdalena Brożyna,

Do dyspozycji dzieci objętych opieką świetlicy szkolnej jest 5 sal świetlicowych, w których prowadzone są zajęcia w różnych grupach wiekowych.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przebywają w po zakończonych zajęciach obowiązkowych w tej samej sali.
Wszyscy uczniowie w ramach zajęć świetlicowych korzystają z dużej sali gimnastycznej, małej sali gimnastycznej (z lustrami do tańca) oraz  placu zabaw i boisk szkolnych.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych  - uczniowie pod opieką nauczycieli mogą zjeść obiad.
Po obiedzie dzieci mogą odrobić lekcje z pomocą nauczyciela. Po odrobieniu prac domowych organizowane są zabawy, konkursy, seanse filmowe, wycieczki oraz inne atrakcje.

Wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, które do późnych godzin popołudniowych przebywają w świetlicy, mogą także brać udział w zajęciach sportowych ,,Od zabawy do sportu" oraz ,,Otwarte sale". Wszelkie sugestie dotyczące udoskonalenia pracy świetlicy zgłaszane przez rodziców, są dla nas bardzo istotną informacją. Zapraszamy do współpracy wszystkich rodziców!

CO NOWEGO W ŚWIETLICY?

smiley

Święto ziemniaka już za nami, a my cieszymy się bardzo, że nasze prace znalazły się na planszach w holu szkoły. Śmiesznie prezentowała się ziemniaczana rodzinka wykonana przez Mikołaja i Kacpra. Malwina i Oliwia napisały pełne humoru wierszyki a kolorowe słoneczka to dzieło całej grupy.

smiley

Zebrane przez dzieci jesienne liście ułożyliśmy w różne kompozycje. W tym miłym zakątku zasiadały maskotki -"świeżaki". Zabawa zaczęła się na dobre.

smiley

Świetliczaki z grupy 3b, mimo zmiennej pogody, hartują się na świeżym powietrzu.Można biegać, grać w piłkę, skakać. Czasem spotykamy wiewiórki. W słoneczne dni zbieramy kolorowe liście.

smiley

W tym tygodniu korzystaliśmy z pieknej, słonecznej pogody. Pamietaliśmy jednak o starannym odrabianiu pracy domowej, powstały również nowe prace plastyczne. Większość z nas zdała też egzamin z tabliczki mnożenia.

smiley

W świetlicy uczniowie grupy kl. 1a na zajęciach plastycznych malowali wybrane znaki drogowe. Uczestniczyli w quizie wiedzy "Czy znasz  znaki drogowe" z wykorzystaniem plansz ze znakami drogowymi.

Marzenna Znyk

smiley

W tym roku podczas jesieni obserwujemy wysyp grzybów. Ich zbieranie to wielka frajda. Pamiętać jednak należy, że zbierane w lesie lub na łące, mogę gościć robaczki albo być trujące .

smiley

W oczekiwaniu na złotą, polską jesień zamieniamy szare, deszczowe chmury na barwne tęcze, gramy w planszówki ,konstruujemy z klocków i piszemy opowiadania o przygodach teatralnych bohaterów.

smiley

Grupa 3b polubiła zajęcia plastyczne. Wycinamy, wydzieramy, bawimy się kolorami. Nasze prace wyeksponowane na tablicach mogą podziwiać rodzice, koleżanki i koledzy. Może wróci też do nas słoneczna aura.

smiley

W tym roku również świetlica będzie kontynuować współpracę z Domem Kultury Muranów, dlatego też podczas dzisiejszej giełdy warsztatów rezerwowaliśmy dla naszych podopiecznych najciekawsze zajęcia min. "ABC komputera", Scratch", Logomocja dla klas starszych, "Świat koloru", "Świat teatru", "Akademia tańca". Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Magdalena Brożyna

smiley

Minął tydzień nowego roku szkolnego. Poznaliśmy się,  znamy zasady i regulamin pracy świetlicy. Możemy też twórczo się realizować. Pomysłów mamy wiele. Pracujmy, tworzmy i bawmy się.