Licznik odwiedzin

Świetlica szkolna zapewnia opiekę dzieciom od godz. 7.00 do 17.30. W dni zebrań z rodzicami świetlica jest czynna do godz. 18.30.

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-III, których rodzice zadeklarują taką potrzebę oraz w uzasadnionych sytuacjach uczniom z klas IV-VI.

Organizacją pracy świetlicy zajmuje się kierownik świetlicy pani Edyta Kirszyńska.

Do dyspozycji dzieci objętych opieką świetlich szkolnej jest 5 sal swietlicowych, w których prowadzone są zajęcia w rżnych grupach wiekowych.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych  przebywają po zakończonych zajęciach obowiązkowych w tej samej sali.

Wszyscy uczniowie w ramach zajęć świetlicowych korzystają z dużej sali gimnastycznej, małej sali gimnastycznej (z lustrami do tańca), oraz placu zabaw i boisk szkolnych.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli moga zjeść obiad. Po obiedzie dzieci mogą odrobić lekcje z pomoca nauczyciela. Po odrobieniu prac domowych organizowane są zabawy, konkursy, seanse filmowe, wycieczki oraz inne atrakcje.

Wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, które do późnych godzin popołudniowych przebywają w świetlicy, mogą także brać udział w zajęciach sportowych: "Od zabawy do sportu" i "Otwarte sale".

Wszystki sudestie dotyczące udoskonalenia pracy świetlicy zgłaszane przez rodziców, są dla nas bardzo istotną informacją. Zapraszamy do współpracy wszystkich rodziców!

Dyżur świetlicy w szkole w dni zebrań klasowych

Podczas dni otwartych i zebrań klasowych dla rodziców w szkole uczniowie nie mający zapewnionej opieki w domu mogą spędzić czas w świetlicy w sposób przyjemny i nie nudząc się, w gronie kolegów i koleżanek pod opieką nauczyciela świetlicy. W czasie godzinnego dyżuru dzieci i uczestniczą w zabawach towarzyskich, quizach i grach stolikowych, oglądają bajki i filmy rysunkowe, przygodowe fantastyczne, rozwiązują krzyżówki lub wykonują zadania rysunkowe i plastyczne. W dniu 5 marca br. z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet dzieci zrobiły mega laurkę z wycinanych kwiatów z kolorowego papieru naklejoną na duży arkusz papieru. Lena z kl. .2a oraz Janek z kl. 3a na zdjęciu prezentują swoje prace plastyczne powstałe w czasie marcowego dyżuru świetlicy. Potrzebujących i chętnych uczniów zapraszamy co miesiąc w dni zebrań z rodzicami do świetlicy na I piętrze budynku szkoły.

 Świątecznie
W świetlicy w grudniu dzięki zaangażowaniu uczniów klas 4 - 8 i powstałym z ich udziałem pracom plastycznym powstały nowe, ciekawe dekoracje w sali świetlicy na I pietrze nawiązujące do tradycji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie nadali swojej sali przedświąteczny wystrój i klimat.
Marzenna Znyk

 

Kiermasz ozdób świątecznych

W dniach 17 -19 grudnia 2018 roku w godzinach 14.00 - 17.00 uczniowie świetlicy prowadzili kiermasz ozdób choinkowych, świątecznych. Aniołki, bombki, serduszka przeplatane, brokatowych gwiazdki, Mikolaje i inne ozdoby wykonali własnoręcznie na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem nauczycieli. Tradycja robienia ozdób choinkowych w okresie przygotowań do Świąt cieszy się powodzeniem w naszej świetlicy. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup atrakcyjnych gier dla świetlicy.

Marzenna Znyk

 

 JESIENNE SPOTKANIA MLEKOLUBNYCH

22 listopada 2018 w Klasie IIA Pani Marzenna Znyk przeprowadziła w ramach cyklu "Jesienne Spotkania Mlekolubnych" interesujące zajęcia na temat znaczenia nabiału i przetworów mlecznych dla prawidłowego wzrostu Dzieci...  Zajęcia te stanowią kontynuację projektu "Mamy Kota na punkcie Mleka"! 
Pani Marzenna zaprosiła Dzieci do udziału w mlecznej zabawie a także do uczestnictwa w nowej edycji konkursu polegającego na stworzeniu przez Klasę pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w której mleko bądź produkty mleczne odgrywają główną rolę w połączeniu z zaproszeniem bohaterów programu - Kota Mleczysława i Mlecznej Kity - na spotkanie Mlekolubnych do swojej placówki... 
Beata Gołębiewska

 

 

Konkurs plastyczny "Kartkę okolicznościowa z okazji 100 lecia niepodległości Polski"

 

APEL „100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI”

W okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski w piątek 9 listopada 2018 roku o godz. 14.00 odbył się apel pt. „ 100 LAT NIEPODLEGLEJ POLSKI” przygotowany przez świetlicę szkolną. Po powitaniu gości, rodziców, uczestników apelu została przedstawiona krótka historia na temat 11 listopada - Święta Niepodległości , które zostało ustanowione świętem państwowym po raz pierwszy dopiero  w roku 1937 po 123 latach niewoli. Następnie rozpoczęły się występy recytatorskie uczniów ze świetlicy. Uczniowie klas pierwszych razem deklamowali wiersz „Kto ty jesteś Polak mały” Władysława Bełzy. Uczestnicy finału Konkursu pięknego czytania poezji patriotycznej a było aż 16 dzieci z klas 2-5, czytali wybrane utwory poetyckie przed publicznością i jury. Komisja Konkursowa miała trudne zadanie, aby wybrać trzech najładniej czytających uczniów, gdyż uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Jury przyznało trzy dyplomy z wyróżnieniem za piękne odczytanie wierszy patriotycznych: Marcie Dobrzyńskiej kl. 2a, Amelii Kirszyńskiej kl. 3a i Krystianowi Lamprecht kl. 5c Po pogadance o pieśni patriotycznej i polskiej tradycji śpiewania pieśni odbyły się występy artystyczne w śpiewaniu pieśni patriotycznych przez grupy świetlicowe. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały i zatańczyły piosenkę „Płynie Wisła, płynie”. Uczniowie w grupach zespołowo kolejno śpiewali znane pieśni z czasów Legionów Marszałka Piłsudzkiego, jak: „Wojenko, wojenko”, Przybyli ulani”, „My pierwsza brygada”, „Piechota”. Na zakończenie apelu uczniom , którzy zostali laureatami konkursów plastycznych „Polska – moja ojczyzna” i kartka okolicznościowa z okazji 100 lat niepodległości Polski oraz konkursu czytania poezji patriotycznej zostały wręczone dyplomy i drobne upominki. Czas wszystkim uczestnikom apelu upłynął w miłej , uroczystej atmosferze. Wystawa prac konkursowych i dekoracje podkreśliły rangę100 rocznicy obchodów naszego Święta Narodowego i niepodległości Polski.

Marzenna Znyk

Wyniki Świetlicowego konkursu pięknego czytania wierszy patriotycznych dla uczniów klas II - V

Jury wybrało jako najlepszego na poziomie klasy-

grupy świetlicowej i wyróżniło dyplomem i nagrodą

Laureaci:

w grupie świetlicowej klas II Marta Dobrzyńska kl. 2a

w grupie świetlicowej klas III Amelia Kirszynska kl. 2a

w grupie świetlicowej klas IV-V Krystian Lamprecht  kl. 5c

 GRATULACJE!!!

M. Znyk

Laureaci Świetlicowego Konkursu Plastycznego na kartkę okolicznościową

z okazji 100–lecia niepodległości Polski 

dla uczniów klas IV – V korzystających ze świetlicy szkolne w SP166:

I miejsce Klaudia Stawinska kl. IV A

    I miejsce Markha Magamadova kl. V A 

                         II miejsce Krystian Lamprecht  kl. V C                        

III miejsce Adrian Witkowski kl. V C

Wyróżnienie Bao Nhu Thank Nguyen kl. IV A

Wyróżnienie Adam Rybicki kl. IV A

 

Laureaci  Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Polska - moja ojczyzna"

dla uczniów klas 0 - III uczęszczających do  świetlicy

w kategorii – uczniowie oddziału przedszkolnego

I miejsce Nadia Kacperska kl. 0 A

I miejsce Nikola Pietrzycka kl. 0 A

II miejsce Klaudia Gołaszewska kl. 0 A

III miejsce Pham Trang Ha kl. 0 B

Wyróżnienie Aleksander Rojek kl. 0 A

w  kategorii - uczniowie klas I – III

I miejsce Amelia Kirszyńska kl. III A

II miejsce Vera Shpul  kl. I A

II miejsce Minh Chau Nguyen kl. III A

III miejsce Tran Quaynh Anh kl. I A

Wyróżnienie Maciej Witkiewicz kl. II A

Wyróżnienie Wiktoria Mielniczuk kl. III A

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Marzenna Znyk

 

Świetlica szkolna wzięła udział w konkursie plastycznym na typowych rozmiarów kartkę pocztową, dotyczącą obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 1918-2018.

 Nasz uczeń z klasy 2 a Styczek Stanisław  zajął III miejsce .

Gratulujemy!

                                                                                                                Edyta Kirszyńska- kierownik świetlicy

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie  klas starszych podczas zajęć świetlicowych stworzyli drzewko z kropkami, które obrazuje znaczenie i zastosowanie kropki w polskiej ortografii, pisowni wyrazów, skrótów, zdań.   

Marzenna Znyk

Podkategorie

Facebook-1

Dzwonki

1.   800 -  845 aaadzwoneczek

2.   855 -  940 

3.   955 -  1040

4.  1050 - 1135

5.  1150 - 1235

6.  1255 - 1340

7.  1345 - 1430

8.  1435 - 1520