Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie

Świetlica szkolna

 

Świetlica szkolna zapewnia opiekę dzieciom od godziny 7.00 do godziny 17.30.

W dniach zebrań z rodzicami świetlica jest czynna do godziny 18.30.

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-III, których rodzice zadeklarują taka potrzebę oraz w uzasadnionych sytuacjach uczniom klas IV-VII.

Organizacją pracy świetlicy zajmuje się Kierownik Świetlicy Pani Magdalena Brożyna- w zastępstwie Pani Edyta Kirszynska,

adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

godziny pracy:

poniedziałek: 10.30-15.30,  wtorek: 11.30-16.30,  środa: 9.00-15.30,  czwartek: 11.30-16.30,  piątek: 11.30-16.00

 

Do dyspozycji dzieci objętych opieką świetlicy szkolnej jest 5 sal świetlicowych, w których prowadzone są zajęcia w różnych grupach wiekowych. 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przebywają w po zakończonych zajęciach obowiązkowych w tej samej sali.
Wszyscy uczniowie w ramach zajęć świetlicowych korzystają z dużej sali gimnastycznej, małej sali gimnastycznej (z lustrami do tańca) oraz  placu zabaw i boisk szkolnych.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych  - uczniowie pod opieką nauczycieli mogą zjeść obiad.
Po obiedzie dzieci mogą odrobić lekcje z pomocą nauczyciela. Po odrobieniu prac domowych organizowane są zabawy, konkursy, seanse filmowe, wycieczki oraz inne atrakcje.

 

Wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, które do późnych godzin popołudniowych przebywają w świetlicy, mogą także brać udział w zajęciach sportowych ,,Od zabawy do sportu" oraz ,,Otwarte sale". Wszelkie sugestie dotyczące udoskonalenia pracy świetlicy zgłaszane przez rodziców, są dla nas bardzo istotną informacją. Zapraszamy do współpracy wszystkich rodziców!

 

CO NOWEGO W ŚWIETLICY?

smiley

DZIELNICOWY KONKURS RECYTATORSKI

,,I łaciate , i kudłate – czyli zwierzęta bohaterami wierszy”

Piątka  pierwszaków zdecydowała sie  wziąć udział w Konkursie recytatorskim dla uczestników świetlic szkolnych na Woli po tytułem „I łaciate, i kudłate – czyli zwierzeta bohaterami wierszy” zorganizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 25 . Uczniowie razem z panią Marzenką wybierali dla siebie wiersze o zwierzętach, uczyli się ich oraz przygotowali rekwizyty potrzebne podczas  recytacji wierszy.

Podczas eliminacji szkolnych tego konkursu w dniu  27 maja 2018 roku przed szkolną Komisją Konkursową wiersze deklamowali uczniowie:

Kacper Górski - wiersz Ryszarda Przymusa pt. „Szop”,

Lena Iwanow -  wiersz Juliana Tuwima pt. „Kotek”,

Vladyslava Romanchuk - wiersz Sebastiana Nowaka pt. „ Myszka”,

Stepan Rudyk – wiersz Danuty Gellnerowej pt. „Pieski”.

Zaś Sławek Sankiewicz, który przygotował wiersz Władysława Bełzy pt. „ Złapana myszka”     z powodu choroby nie mógł być obecny.

Dwoje dzieci z klasy pierwszej przejdzie do finału, aby 8 maja będzie reprezentować naszą szkołe na konkursie. Życzymy im powodzenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i umiejętności.

Marzenna Znyk

 

smiley

Gdy już w kwietniu zawitała wiosna i rozkwitła  zielenią  liści i traw oraz kwiatami uczniowie klasy pierwszej z zainteresowaniem przyglądali się i obserwowali wszystkie jej przejawy, aby następnie na zajęciach w świetlicy przedstawić  plastycznie jej piękno.  Na zdjęciu widać wiosnę i jej przejawy w pracy grupowej  oraz pracach indywidualnych uczniów klasy pierwszej.

Marzenna Znyk

smiley

Świetliczaki z grupy 3b wykonali takie prace plastyczne na konkurs o bohaterach baśni i bajek.

Jadwiga Ossowska

smiley

Piękna pogoda zachęca wszystkich do zabaw na świeżym powietrzu. Znajdujemy jednak czas na wycinanie, malowanie, szycie z filcu. Z dużych puzzli ułożyliśmy zarys kuli ziemskiej z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi.

Jadwiga Ossowska

 

 

Radosnych, pełnych, wiary, nadziei i miłości ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, spędzonych w gronie rodziny i wśród przyjaciół  życzą wychowawcy świetlicy i wychowankowie. 

WESOŁEGO ALLELUJA!!!
 
 

smiley

Uczniowie 3a cieszyli się także w świetlicy z nadchodzącej wiosny. Wykonali wspólnie na kartonach wyobrażoną przez siebie postać Pani Wiosny. Robili także dekoracje wiosenne. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi odbyły się warsztaty plastyczne ozdób świątecznych.

Bożenna Perzanowska

smiley

W dniu dzisiejszym wystawiliśmy nasze pisanki, zajączki, koguciki, wiosenne obrazki na kiermaszu świątecznym. Kolorowe prace przyciągały sobą wzrok. Sprzedający zachęcali do zakupów. Zbieramy pieniążki na wyposażenie naszej sali. Zapraszamy.

Jadwiga Ossowska

 

smiley

DEKORACJE WIOSENNE 

 

smiley

W dniu 19 marca 2018 roku odbyły się warsztaty "Ozdoby ludowe i wielkanocne" w grupie pierwszaków pod kierunkiem nauczycielki pani Marzenki. To najlepsza okazja do wspólnego spędzenia czasu z mamą, babcią, tatą, ciocią w świetlicy na przygotowaniu ozdób świątecznych. Wspomnienia i zadowolenie z tworzenia kolorowych pisanek, kogucików, palm - symboli nawiązujących do  wiosennych, radosnych świąt Wielkanocy dały uczestnikom szkolne warsztaty.

Marzenna Znyk

smiley

Dzieci z klasy pierwszej podczas marcowych zajęć poznały wybrane baśnie Hansa Christiana Andersena. Zasłyszane baśnie stały się źródłem pomysłów i inwencji twórczej uczniów w plastycznym przedstawieniu tematu konkursu "Moja ulubiona postać z baśni H. Ch. Andersena" ogłoszonego przez panią bibliotekarkę w naszej szkole. Na zdjęciach uczniowie prezentują swoje prace na konkurs.

Marzenna Znyk

smiley

 

 

Podczas zajęć „Mleczne urodziny kota Mleczysława” o wartości mleka i produktów mlecznych uczniowie przygotowali także laurkę okolicznościową dla kota Mleczysława z ułożonymi wspólnie z nauczycielką życzeniami urodzinowymi dla jubilata oraz poznali przepis na tort mleczno - galaretkowy o smaku brzoskwiniowym. Uczniowie klasy pierwszej postanowili wykonać maski kota, w których zamierzają przekazać laurkę z życzeniami oraz tort urodzinowy na konkursowym przyjęciu urodzinowym kota Mleczyslawa.

Marzenna Znyk

smiley

Mróz trzyma i trudno wyjść na powietrze, dlatego w świetlicy organizujemy różne zajęcia. Podczas warsztatów plastycznych powstały ozdobne mandale w kształcie tradycyjnej, polskiej wycinanki. Chłopcy zbudowali z dużych puzzli dom do zabawy. Wszyscy bez wyjątku nawijali włóczkę, tworząc kolorowe pompony.

Jadwiga Ossowska

smiley

Na kolejnych warsztatach plastycznych dziewczynki z grupy 3a i 3b tworzyły z różnorodnych wypukłych materiałów matryce przyszłych prac. Następnie pokrywały je farbami i odbijały na białym podkładzie. Wyszły barwne odbitki.

Jadwiga Ossowska

smiley

Na Walentynki powstało duże drzewo pełne walentynkowych serc wykonanych przez pierwszaków w świetlicy.

Marzenna Znyk

smiley

W dniu 16.02 2018 odwiedziła naszą grupę Pani Dyrektor Elżbieta Woźniak. Podczas zajęć poznawaliśmy i utrwalaliśmy wiadomości na temat krain wiecznego śniegu. Wykorzystaliśmy mapę, globus, widokówki ilustracje. Wskazywaliśmy na różnice między Antarktydą i Arktyką. W drugiej części zajęć uczniowie wykonali wesołe pingwiny i fantazyjne niedźwiedzie polarne.

Jadwiga Ossowska

smiley

Dzisiaj Walentynki, dzień, podczas którego w świetlicy w grupach starszych rozdane zostały wcześniej przygotowane walentynki. Skrzynkę pocztową pięknie ozdobiła grupa 3a. Wszystkim było miło i przyjemnie otrzymać serduszko będące dowodem sympatii.

Jadwiga Ossowska

smiley

Jesteśmy już po balu karnawałowym. Było wesoło, kolorowo, śpiewająco. Cieszymy się, że salę balową zdobiły wykonane przez grupy trzecie śmieszne głowy klaunów, które panie z grupy 0 przystroiły kolorową krepiną i fantazyjnie rozwiesiły w sali.

Jadwiga Ossowska

smiley

Konkurs "Mój przyjaciel kot"wśród wychowanków świetlicy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do ostatniego dnia napływały kolejne prace. Dzieciaki wykazały się pomysłowością, poczuciem humoru i niezwykłą wyobraźnią. Prace wysyłamy do organizatora. Jednak bez względu na wyniki już odnieśliśmy sukces.

Jadwiga Ossowska

smiley

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci z grupy I wspólnie z nauczycielką świetlicy przygotowały drobne upominki z kolorowego papieru, które wręczyły swoim babciom i dziadkom podczas klasowego spotkania z tej okazji.

Marzenna Znyk

smiley

Uczniowie klasy pierwszej w świetlicy wykonali różne maski karnawałowe, które nawiązują do zwyczaju przebierania się na maskarady i bale w karnawale.  Są one ciekawą dekoracją w sali  i w szkole w porze karnawału.

Marzenna Znyk

heartheartheart

Szkoła to miejsce, gdzie spotykamy nowych przyjaciół. Wrzućmy do pudła walentynkę z wyrazami sympatii. Komuś będzie miło a może dobre słowo wróci też do nas.

Jadwiga Ossowska

smiley

W grupie I dzieci wspólnie z nauczycielką panią Marzenką stworzyły nową, własną grę planszową pod tytułem "W dżungli". Przygody i postacie w grze powstały w oparciu o czytane przez nauczycielkę opowiadanie "Ali z dżungli", ilustrowany świat zwierząt i roślin z amazońskiej dżungli oraz wspólne pomysły. Uczniowie podczas gry "W dżungli" mieli do pokonania różne przeciwności i  przygody tak, jak przyjaciele Alego zanim dotarli do celu.

Marzenna Znyk

smiley

Za nami już ferie. Korzystaliśmy z  prawdziwej zimy. Podziwialiśmy krajobrazy otulone śniegiem, wspominaliśmy bitwy na śnieżne kule. A dzisiaj na kolejnych warsztatach wyczarowaliśmy stojące bałwanki.

Jadwiga Ossowska

smiley

 W świetlicy w styczniu dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami w dokarmianiu ptaków. Dowiedziały  się, czym  i gdzie należy dokarmiać zwierzęta w czasie zimy. Na barwnych ilustracjach rozpoznawały ptaki zimujące, które co roku zostają z nami: wróble, stare ptaki, sroki, gołębie. Pierwszaki poznały również skrzydlatych gości ze wschodu i z zachodu, którzy spędzają zimę u nas, w Polsce, jak: gile, jemiołuszki, raniuszki, sikorki modre, „obce” kruki, gawrony, wrony. Nauczyły się  sympatycznej piosenki  pt. „ Każdy ptaszek ziarnko skubie, każdy co innego lubi”. Salę świetlicową uczniowie udekorowali razem z nauczycielką bajkowymi ptakami z kolorowej krepiny i papieru, które same wykonały na zajęciach świetlicowych. Wolny czas dzieci spędzały na wypoczynku oraz zabawach i grach ruchowych w szkolnej sali rekreacji, gdzie kształtowały swoje sprawności: szybkość, zręczność, spostrzegawczość, celność, kreatywność.

Marzenna Znyk

smiley

Już po świętach. Nowy Rok witamy składając sobie życzenia. Przystąpiliśmy też do pracy w ramach współpracy ze "spinaczem". Pani Kasia zaproponowała wycinanie i zdobienie masek karnawałowych. A oto efekty.

Jadwiga Ossowska

smiley

Uczniowie z 3b mają wiele inwencji twórczej. Aby w naszej sali było wesoło i świątecznie sklejaliśmy dłuuugie łańcuchy, zdobiliśmy choinki, wycinaliśmy aniołki, przyczepialiśmy brody Mikołajom. Mamy też małą choinkę i kilka stroików. Teraz będziemy śpiewać  kolędy i składać sobie życzenia. Wesołych Świąt.

Jadwiga Ossowska

smiley

Miesiąc grudzień to czas przygotowań do najpiękniejszych świąt. Jesienne pejzaże przemieniły się w świąteczne dekoracje, na korytarzach zawiesiliśmy ozdobne gwiazdy, w oknach zaiskrzyły śnieżynki. Idą święta. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Przedświąteczne zajęcia pierwszaków
W świetlicy w okresie przedświątecznym dzieci słuchały kolęd a najchętniej i najlepiej śpiewały kolędę "Przybieżeli do Betlejem". W czasie zajęć razem z nauczycielką wycinały i montowały papierową szopkę bożonarodzeniowa z kolorowej książeczki, wykonały świąteczne papierowe choinki, bombki, koszyczki, kolorowe gwiazdki oraz aniołki z masy solnej.  Prace są niepowtarzalną ozdobą sali świetlicowej pierwszaków. Wspólnie zrobiły też wielki łańcuch choinkowy, którego ogniwa będące papierowymi rurkami malowały  pędzelkami i farbami plakatowymi przez kilka dni.
Marzenna Znyk

smiley

W zeszłym tygodniu odbyły się warsztaty ozdób świątecznych w światlicy szkolnej. Wykonaliśmy stroiki na świąteczne stoły. Cieszymy się, że rónież w tym roku będą pięknie wyglądać w naszych domach.

Magdalena Brożyna

 

smiley

Mikołajki w grupie I w świetlicy

Mikołajki w świetlicy były obchodzone jako Dzień w czapce świętego Mikołaja. Uczniowie z klasy pierwszej tego dnia spędzali czas na zabawach mikołajkowych. Wysłuchali z ciekawością listu od św. Mikołaja. Rozwiązywali zagadki potwierdzające, że wszystko wiedzą o nim  oraz wykonali zadania rysunkowe.  Słuchali i śpiewali piosenki zimowe i bawili się w budowanie zagrody dla reniferów i Mikołajów w sali rekreacji. Z okazji Mikołajek w prezencie otrzymali czekoladowe cukierki. Było fajnie, słodko i wesoło.

Marzenna Znyk

smiley

Lena Iwanow z klasy IA

została szkolną laureatką konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Serdecznie gratukujemy!!!

smiley

Na imieniny Mikołaja czekamy wszyscy ale najbardziej dzieci. W grupie 3b zgodnie z zaplanowaną akcją paradowaliśmy w mikołajkowych czapkach. Odwiedziła nas pani Magda z koszem słodyczy. Było wesoło i słodko. Postanowiliśmy wykonać kolorowe mikołaje i wręczyć je zaprzyjaźnionym wychowawcom, paniom dyrektorkom, pani sekretarce. Uczymy się, że obdarowywanie jest równie miłe jak otrzymywanie prezentów. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Jak tradycja nakazuje w andrzejkowe popołudnie bawiliśmy się w przepowiadanie przyszłości. Wyciągaliśmy z pudełka kartki z nazwami zawodów. Okazało się, że w naszym gronie "będzie" lekarz, dekorator wnętrz, aptekarz a nawet ksiądz. Później ustawialiśmy buty, wybieraliśmy imiona naszych przyszłych sympatii. Na zakończenie wszyscy na kartkach zapisaliśmy swoje marzenia i wrzuciliśmy je do wody. Wypłynęły- więc może się spełnią. 

Jadwiga Ossowska

smiley

W naszej  grupie kilka uczennic przystąpiło do udziału w konkursie na najmilszą kartę świąteczną. Wykorzystałyśmy różne techniki,  materiały,formaty, tworząc niepowtarzalne kompozycje. Teraz czekamy na wyniki i cieszymy się, że ktoś zostanie naszymi kartami obdarowany.

Jadwiga Ossowska

smiley

W dniu 21.11.2017 w grupie 3b przypomnieliśmy sobie jakie prawa przysługują dzieciom. Odczytaliśmy z tablicy wszystkie punkty i omówiliśmy, co one dzieciom gwarantują i czy są przestrzegane na całym świecie. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Jesienne pejzaże”

dla uczestników świetlicy SP 166

 

I miejsce         Zuzanna Kamińska     grupa kl.1a

II miejsce        Nikola Gościniak        grupa kl. 1a

III miejsce      Anna Ladicova           grupa kl. 2a

Wyróżnienie   Kacper Górski           grupa kl. 1a

Wyróżnienie   Fabian Gil                   grupa kl. 1a

 

Gratulujemy laureatom konkursu !

smiley

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości w naszej świetlicy zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy kotylion. W grupie 3b przystąpiliśmy do pracy. Pomysły były różne a prac tyle, że zostały wyeksponowane na tablicy i przekazane komisji konkursowej.

Jadwiga Ossowska

smiley

Warsztaty „Zdrowe warzywa”

W jesienne późne popołudnie 7 listopada  w świetlicy uczniowie grupy I razem z rodzicami  wspólnie spędzili czas na warsztatach plastyczno-manualnych „Zdrowe warzywa”. Z  naturalnych jadalnych części warzyw tworzyli i wykonywali  różne stworki i postacie. Powstały zabawne i niepowtarzalne laleczki, duchy, kosmoludki, zwierzaki z pora, tykwy marchewki, brukselki, cebulki, buraka, cukinii, ziemniaka, dyni, ogórka, rzodkiewki  ozdobione krepiną, włóczką,  kolorowymi pinezkami,  szpilkami, zapałkami.  W czasie pogadanki uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że warzywa zawierają witaminy i substancje bioaktywne. Substancje zawarte w warzywach  są  potrzebne naszemu organizmowi dla utrzymania zdrowia oraz wzmacniają  jego naturalne siły odpornościowe. Dla chętnych dzieci była też rozsypanka -układanka literowa  oraz do kolorowania kredkami  zagadka rysunkowa z ukrytymi warzywami  czy  obrazki z warzywami. Warsztaty były ciekawe, pobudziły naszą wyobraźnie, inspirowały do twórczego działania oraz dały możliwość spędzenia wolnego czasu dzieci z rodzicami w świetlicy, w szkole.

Marzenna Znyk

smiley

Uczniowie grupy I z okazji Narodowego Święta Niepodległości prezentują wspólnie wykonaną pracę na zajęciach świetlicowych.

smiley

Co zrobić, kiedy na dworze plucha? Nic prostszego. Kolorami jesieni "farbujemy"kartki, przyklejamy pnie drzew, a później z pełną fantazją plączemy konary i gałęzie z pasków szarego papieru. No i jeszcze jakieś indywidualne akcenty: jabłuszko, wiewiórka, jeż, grzybek.

Jadwiga Ossowska

smiley

Na dworze chłodniej, czas przygotowań do zimy. Porzadkujemy otoczenie, grabimy liście. W takiej gromadce liści mogą zamieszkać jeże szykujące się do snu. Usuwając jesienne odpady, nie zróbmy im krzywdy. Zobaczcie jakie są śliczne.

Jadwiga Ossowska

smiley

Świetliczaki – pierwszaki bardzo lubią warsztaty plastyczne z masą solną i malowanie farbami. W październiku podczas zajęć powstały jesienne malowane listki przez odciśnięcie prawdziwego listka w masie solnej i obrysowanie jego kształtu za pomocą  plastikowego nożyka, zaś na kolejnych zajęciach dzieci ulepiły a następnie malowały  farbami plakatowymi i pędzelkiem legendarną Warszawską Syrenkę. Nasi wychowankowie w świetlicy kolorowali  i rysowali oznaki jesieni. Najbardziej spodobała się im ruda wiewióreczka gromadząca orzeszki na zimę, jesienne kwiaty i grzybki, które zostały piękną, jesienną dekoracją sali świetlicowej grupy pierwszaków.

Marzenna Znyk

smiley

W dniu dzisiejszym dziewczynki z grupy trzeciej uczestniczyły w ciekawych warsztatach ceramicznych. Zostaliśmy zaproszeni do klubu TOTU. Zajęcia prowadzone były przez Panią Gosię. Dziewczynki otrzymały glinę, na której po rozwałkowaniu odbijały piękne liście, późnij formowały kubeczki. Teraz prace zostaną wypalone a później je pomalujemy. Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

Jadwiga Ossowska

 

smiley

Święto ziemniaka już za nami, a my cieszymy się bardzo, że nasze prace znalazły się na planszach w holu szkoły. Śmiesznie prezentowała się ziemniaczana rodzinka wykonana przez Mikołaja i Kacpra. Malwina i Oliwia napisały pełne humoru wierszyki a kolorowe słoneczka to dzieło całej grupy.

Jadwiga Ossowska

smiley

Zebrane przez dzieci jesienne liście ułożyliśmy w różne kompozycje. W tym miłym zakątku zasiadały maskotki -"świeżaki". Zabawa zaczęła się na dobre. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Świetliczaki z grupy 3b, mimo zmiennej pogody, hartują się na świeżym powietrzu.Można biegać, grać w piłkę, skakać. Czasem spotykamy wiewiórki. W słoneczne dni zbieramy kolorowe liście. 

Jadwiga Ossowska

smiley

W tym tygodniu korzystaliśmy z pieknej, słonecznej pogody. Pamietaliśmy jednak o starannym odrabianiu pracy domowej, powstały również nowe prace plastyczne. Większość z nas zdała też egzamin z tabliczki mnożenia. 

Jadwiga Ossowska

smiley

W świetlicy uczniowie grupy kl. 1a na zajęciach plastycznych malowali wybrane znaki drogowe. Uczestniczyli w quizie wiedzy "Czy znasz  znaki drogowe" z wykorzystaniem plansz ze znakami drogowymi. 

Marzenna Znyk

smiley

W tym roku podczas jesieni obserwujemy wysyp grzybów. Ich zbieranie to wielka frajda. Pamiętać jednak należy, że zbierane w lesie lub na łące, mogę gościć robaczki albo być trujące .

Jadwiga Ossowska

 
smiley

W oczekiwaniu na złotą, polską jesień zamieniamy szare, deszczowe chmury na barwne tęcze, gramy w planszówki ,konstruujemy z klocków i piszemy opowiadania o przygodach teatralnych bohaterów. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Grupa 3b polubiła zajęcia plastyczne. Wycinamy, wydzieramy, bawimy się kolorami. Nasze prace wyeksponowane na tablicach mogą podziwiać rodzice, koleżanki i koledzy. Może wróci też do nas słoneczna aura.

Jadwiga Ossowska

smiley

W tym roku również świetlica będzie kontynuować współpracę z Domem Kultury Muranów, dlatego też podczas dzisiejszej giełdy warsztatów rezerwowaliśmy dla naszych podopiecznych najciekawsze zajęcia min. "ABC komputera", Scratch", Logomocja dla klas starszych, "Świat koloru", "Świat teatru", "Akademia tańca". Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Magdalena Brożyna

smiley

Minął tydzień nowego roku szkolnego. Poznaliśmy się,  znamy zasady i regulamin pracy świetlicy. Możemy też twórczo się realizować. Pomysłów mamy wiele. Pracujmy, tworzmy i bawmy się. 

Jadwiga Ossowska