Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie

Świetlica Rok szkolny 2016/2017

          
 

Świetlica szkolna zapewnia opiekę dzieciom od godziny 7.00 do godziny 17.30.

W dniach zebrań z rodzicami świetlica jest czynna do godziny 18.30.

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas I-III, których rodzice zadeklarują taka potrzebę oraz w uzasadnionych sytuacjach uczniom klas IV-VI.

Organizacją pracy świetlicy zajmuje się Kierownik Świetlicy Pani Magdalena Brożyna,

adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Do dyspozycji dzieci objętych opieką świetlicy szkolnej jest 5 sal świetlicowych, w których prowadzone są zajęcia w różnych grupach wiekowych. 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przebywają w po zakończonych zajęciach obowiązkowych w tej samej sali.
Wszyscy uczniowie w ramach zajęć świetlicowych korzystają z dużej sali gimnastycznej, małej sali gimnastycznej (z lustrami do tańca) oraz  placu zabaw i boisk szkolnych.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych  - uczniowie pod opieką nauczycieli mogą zjeść obiad.
Po obiedzie dzieci mogą odrobić lekcje z pomocą nauczyciela. Po odrobieniu prac domowych organizowane są zabawy, konkursy, seanse filmowe, wycieczki oraz inne atrakcje.

Wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, które do późnych godzin popołudniowych przebywają w świetlicy, mogą także brać udział w zajęciach sportowych ,,Od zabawy do sportu" oraz ,,Otwarte sale". Wszelkie sugestie dotyczące udoskonalenia pracy świetlicy zgłaszane przez rodziców, są dla nas bardzo istotną informacją. Zapraszamy do współpracy wszystkich rodziców!

                                                                                                               

yes Regulamin świetlicy (kliknij aby pobrać)

heart

Co nowego w świetlicy?

smiley

Jutro koniec roku szkolnego. Dzisiaj ostatnie lekcje w salach z nauczycielami i wychowawcami. Świetlica szkolna też uczciła tę chwilę. Dla naszych wychowanków odbył się uroczysty apel, podczas którego zostały wręczone dyplomy za aktywny udział w zajęciach świetlicowych. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i życzymy cudownych wakacji. Czekamy na Was we wrześniu!

Magdalena Brożyna

smiley

Wyrosły i kwitną posadzone przez nas kwiaty, uczniowie też się zmienili, wydorośleli, wiele się nauczyli i w papierowych czapeczkach rozpoczynają wakacje. Może odkryją stare zamczyska, które tylko Malwina potrafi tak wyczarować. Życzymy Wszystkim bezpiecznych, pełnych przygód wakacji.

Jadwiga Ossowska

smiley

W czerwcu przedszkolakom czas w świetlicy upływa miło i wesoło na różnych wspólnych zabawach. Frajdę sprawiło dzieciom  nadmuchiwanie kolorowych baloników, wypuszczanie ich i łapanie oraz przeróżne ćwiczenia i zabawy sprawnościowe z balonikami. Dzieciaki, co je bardzo ucieszyło mogły zabrać swój balonik do domu.

smiley

W dniu 29 maja 2017 r. na ostatnich zajęciach tanecznych w MDK Muranów przedszkolaki serdecznie podziękowały pani Klarze Dłużniewskiej- Białczyk za wspaniałe zajęcia taneczne i zrobiły wspólne pamiątkowe zdjęcie. 

Marzenna Znyk

smiley

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. To co z mleka chętnie jemy i fotografujemy zorganizowany przez Polską Izbę Mleka w ramach Kampanii Mlecznej pt. "Mamy kota na punkcie mleka". 

Celem projektu "Mamy kota na punkcie mleka" jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i jego produktów pochodzących z Polski.

Dwie uczennice Amelia Lenarcik kl. II A i Wiktoria Mielniczuk kl. II A wykonały prace plastyczne i fotografie przygotowanej, ulubionej potrawy opartej na nabiale i  produktach z mleka, Prace, fotografie i przepisy zostały wysłane na organizatorowi. Są laureatami etapu szkolnego konkursu. Czekamy na wyniki etapu ogólnopolskiego.  

Marzenna Znyk

smiley

Łąka fantazją malowana to pomysł na wykonanie prac plastycznych techniką kolażu. Dzieciaki z klas starszych chętnie przystąpiły  do realizacji projektu pracując w grupach. Zajęcia prowadzone były przy boisku szkolnym. Chociaż dmuchał wiatr, szary papier nabierał wiosennych kolorów. Najsprawniej pracowali uczniowie klasy 3b i dla nich brawa. 

Jadwiga Ossowska

heartMojaheart Mamaheart

Składanie życzeń, wręczenie laurek mamom łączyło się z wieloma przeżyciami i wzruszeniami. Wspaniałym mamom życzymy wszystkiego dobrego, żeby były dumne ze swoich pociech. Dołączamy też bukiet pięknych róż, który wyczarował pan Tomek. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Z okazji święta naszych Mam opowiadaliśmy o swoich mamach, na dekoracyjnych kartkach zapisywaliśmy najserdeczniejsze życzenia. Na dzień  26 maja przygotowaliśmy laurki niespodzianki i mnóstwo buziaków. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Czwórka przedszkolaków przygotowywała się razem z nauczycielem w świetlicy do recytacji zabawnych wierszyków Jana Brzechwy na Dzielnicowy Świetlicowy Konkurs Recytatorski pt. Wiersze z humorem. Marta Dobrzyńska deklamowała wierszyk pt. Struś, Lenka Iwanow wierszyk pt. Kangur, zaś Jakub Siemiński recytował wierszyk pt. Tygrys a Magda Gomola przedstawiała wierszyk pt. Małpa. Marta i Lena wygrały eliminacje w naszej szkole w dniu 22 maja i wezmą udział w finale tego konkursu w Szkole Podstawowej nr 25 w Warszawie.

Marzenna Znyk

smiley

W ubiegłym tygodniu klasa 3b uczestniczyła w wycieczce "Gwiezdny Express" czyli przejazd zabytkowym tramwajem po Warszawie. Dzieci w czasie przejazdu zdobyły wiedzę na temat Unii Europejskiej. Każdy uczestnik dostał na zakończenie ciekawą książeczkę o Unii Europejskiej z różnymi quizami, testami wiadomości oraz zagadkami.

smiley

Uczniowie z klas trzecich mieli możliwość wzięcia udziału w eksperymentach przeprowadzonych przez p. Małgorzatę. Polegały one na łączeniu różnych cieczy i ciał stałych. Uczniowie obserwowali, jak połączone składniki oddziałują na siebie. Zachodziły tu zjawiska przyciągania i odpychania. Po pokazie uczniowie samodzielnie eksperymentowali i wyciągali właściwe wnioski. Były to bardzo ciekawe zajęcia. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Majowe Święta za nami a pogoda marcowa. Żeby pomóc naturze, postanowiliśmy  wykonać kwitnące  w sadach drzewa. Przypomnieliśmy sobie nazwy drzew i krzewów owocowych zaznaczając je w wykreślance. Później, wykorzystując tekturę, szary papier, kolorowe serwetki, bibułki, zaczęliśmy tworzyć wiosenne, barwne drzewa, które zakwitają wiosną. Nam nasze prace się podobały, może zmieni się  też pogoda. 

Jadwiga Ossowska

smiley

W świetlicy podczas kwietniowych zajęć plastyczno grafomotorycznych przedszkolaki  świetnie bawiły się i jednocześnie kształtowały swoje umiejętności manualne tworząc z masy solnej zwierzątka według pokazu i rad nauczycielki. Za pomocą farb plakatowych i pędzelka powstałe węże- żmijki, ślimaki, motyle, króliki pod wpływem dziecięcej fantazji zamieniły się w zabawne, kolorowe stworzenia. Na zajęciach panowała ożywiona, miła i koleżeńska atmosfera, co pokazują zdjęcia z zajęć. W świetlicy dzieci przedszkolne spędzają czas także na słuchaniu i czytaniu  bajek Disney’a z wykorzystaniem audiobooków. Kolorowe ilustrowane audiobooki wzbudzają u dzieci zainteresowanie książką i czytelnictwem oraz umilają wolny czas w grupie świetlicowej.

Marzenna Znyk

smiley

W duchu patriotyzmu przypomnieliśmy sobie jakie są nasze barwy ojczyste, Godło Polski , słowa hymnu narodowego. Z tej okazji wykonaliśmy bukiet biało-czerwonych tulipanów i podobną flagę, której święto przypada2 Maja. 

Jadwiga Ossowska

smiley

Dzień  Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. W trzeciej grupie świetlicowej rozmawialiśmy na temat "Na ratunek Ziemi ". Uczniowie postanowili na co dzień troszczyć się o środowisko poprzez sortowanie śmieci, oszczędzanie światła i wody, nie zaśmiecanie najbliższego otoczenia,  lasów, zbiorników wodnych. Dzieci wykonały plakaty, które umieściliśmy na tablicy.

Jadwiga Ossowska

smiley

Przed świętami wielkanocnymi w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami. Wspólnym celem było wykonanie ozdób świątecznych, które później były sprzedawane na Kiermaszu świątecznym. Było pięknie i kolorowo, a wykonane ozdoby cieszyły się dużą popularnością. Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy!

smiley

W zeszłym tygodniu odbyły się w świetlicy szkolnej DecoWarsztaty z decoupage. Dzieci wykonywały pięknie zdobione ramki na zdjęcia i świeczniki.

Magdalena Brożyna

smiley

Zgodnie z zaproszeniem w naszej świetlicy odbywają się warsztaty ozdób związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Naszych uczniów wsparła siostra Łukasza, rodzice, starsi koledzy. Wielu rodziców zadeklarowało wykonanie ozdoby wraz z dzieckiem w dni wole od pracy. To zaangażowanie cieszy. Dziękujemy. Spotkamy się na kiermaszu.

Jadwiga Ossowska

smiley

Wielkanocne warsztaty w świetlicy

 

W czwartek 13 marca 2017 roku miały miejsce warsztaty, podczas których przedszkolaki z rodzicami i starszym rodzeństwem tworzyli papierowe kurki na patyku oraz pisanki wielkanocne. Z wykorzystaniem kolorowej bibułki, farb i pędzelka  i waty oraz  piórek. powstały ozdoby wielkanocne. Warsztaty pt. Ozdoby wielkanocne poprowadziła nauczycielka świetlicy Marzenna Znyk. Wykonane pisanki i kurki przypominają o polskiej, ludowej tradycji zdobienia jajek na Wielkanoc. Będzie można je oglądać i kupić na kiermaszu wielkanocnym zorganizowanym w szkole w dniu 6 kwietnia.

Marzenna Znyk

smiley

W pierwszych dniach wiosny uczniowie podczas zajęć świetlicowych uczyli się sądzić kwiaty doniczkowe. Dysponowaliśmy ukorzenionymi roślinkami i cebulkami. Kwiaty umieszczone zostały w ziemi w wykonanych wcześniej glinianych naczyniach i pomalowanych doniczkach. Teraz będziemy je podlewać i obserwować ich wzrost .

Jadwiga Ossowska

smiley

Co wiem o Savoir – vivre

W czasie zajęć świetlicowych dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach dotyczących kultury osobistej oraz prawidłowego czyli dobrego zachowania   w różnych sytuacjach. Na przykładach przedstawionych na obrazkach oraz poprzez inscenizowanie sytuacji przypomniały i utrwaliły używanie magicznych słów (proszę, przepraszam, dziękuję, do widzenia, dzień dobry). Przedstawiły ruchem i słowem  w jaki sposób należy składać życzenia z okazji imienin, Dnia Babci czy Dnia Dziadka, obchodzić się z książkami, zabawkami, spożywać obiad i podwieczorek, odzywać do nauczycielki i osób dorosłych w szkole, w świetlicy, w domu  i innych miejscach. Omówiony temat został zawarty w pracach plastycznych wykonanych na konkurs plastyczny pt. „Savoir-vivre – świat dobrych manier” dla uczestników świetlicy szkolnej.

Przedszkolaki prezentują prace plastyczne wykonane podczas zajęć świetlicowych, które zostały zgłoszone na konkurs pt. „ Savoir–vivre – świat dobrych manier” dla uczestników świetlicy szkolnej .

Marzenna Znyk

smiley

Przedszkolaki z okazji nadchodzącej wiosny razem  z panią Marzenką udekorowały swoją salę świetlicową kolorowo i kwiatowo. Razem z nauczycielką robiły wianki na wiosenny pokaz mody, z zapałem uczyły się i śpiewały piosenkę „ Wiosenny spacerek”. Nadmuchały też dużo zielonych baloników na powitanie wiosny. Przygotowały stroje na imprezę świetlicową pt. Wiosenny pokaz mody.

Marzenna Znyk

Gdy za oknem pada deszcz, jest chłodno, wieje zimny wiatr dzieci bardzo lubią świetlicowe zabawy ruchowe i rekreacyjne w sali gimnastycznej z mega klockami zwanej salą rekreacji.

I miejsce uzyskała para Lena Iwanow i Nikola Gościniak z grupy przedszkolnej  za kreację dla bliźniaków Wiosna 2017 w podczas imprezy  świetlicowej „Wiosenny pokaz mody”.

smiley

Podczas pierwszego dnia Wiosny w świetlicy szkolnej rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy, własnoręcznie przygotowany strój Pani Wiosny. Pokazy zostały przyjęte entuzjastycznie. Wręczono dyplomy chociaż wszystkie projekty były fantastyczne. Gratulujemy!!!

Magdalena Brożyna

smiley

Wiosna... cieplejszy wieje wiatr. Wiosna znów nam przybyło prac. W świetlicy  zrobiło się wesoło, słonecznie i kolorowo.

Jadwiga Ossowska

smiley

W czwartek po południu podczas spotkań z rodzicami odbyła się pierwsza świetlicowa kawiarenka. Każdy mógł poczęstować się pysznymi wyrobami naszych rodziców, były ciastka czekoladowe, ptysie, pyszna szarlotka i dwa czekoladowe murzynki :) . Za pomoc w wypiekach świetlica bardzo serdecznie dziękuję mamie Rafała Woźniaka, Leny Iwanow, Kornelii Gajdy oraz Czarka Brodzika.

Magdalena Brożyna

yes

W dniu 10 marca 2017 r.  klasa 3a i 3b uczestniczyła w zajęciach  komputerowych Scratch. Uczniowie  wykonali  animację  akwarium  oraz grę  w ping-ponga. Zajęcia spotkały  się  z ogromnym zainteresowaniem. Nasi uczniowie otrzymali  pochwały  od Pani  prowadzącej  warsztaty.

Jadwiga Ossowska

heartheartheart

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE W GRUPIE "0"

smiley

Dzień Kobiet

Dżentelmeni są wśród nas. Chłopcy z trzeciej grupy świetlicowej z okazji Dnia Kobiet przygotowali wiosenne laurki dla koleżanek, które uroczyście im wręczyli. Chóralnie odspiewali też  "Sto lat". Był to miły akcent tego dnia. Nasi wychowankowie przygotowali też  kolorowe  tulipany dla swoich mam. Wszyscy zasłużyli na drobne słodycze.

Jadwiga Ossowska

smiley

W lutym przedszkolaki uczęszczające do świetlicy otrzymały dyplomy za wzorowe zachowanie i aktywność na zajęciach. Byli to: Marta Dobrzyńska, Michał Głowienkowski, Nikola Gościniak, Kacper Górski, Lena Iwanow, Zuzanna Kamińska, Błażej Łojek, Igor Maletka, Mateusz Marszałek, Janek Nowakowski, Jakub Siemiński, Stasio Styczek, Julia Świdwa, Oliwia Węda, Cezary Wiklak, Alicja Wódczyńska, Magdalena Gomola.

 

 Serdeczne gratulacje!

Marzenna Znyk

smiley

W lutym nasza szkoła miała przyjemność gościć dzieci z pobliskich przedszkoli. Dzieci uczestniczyły w zorganizowanych warsztatach plastycznych, sportowych, bibliotecznych oraz obejrzały krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy Ia. Wszyscy uczestnicy bawili się wybornie i z uśmiechem wrócili do swoich przedszkoli.

Magdalena Brożyna

 

smiley

W dniu 07.02.2017 w grupie trzeciej świetlicy szkolnej podsumowaliśmy naszą wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. W punktach opracowaliśmy zasady bezpieczeństwa w sieci. Mówiliśmy też o możliwości uzależnienia się od gier czy portali społecznościowych. Wykonane wcześniej plakaty wywieszone zostały na tablicy.

Jadwiga Ossowska

smiley

Czwartek 2 lutego był dniem pełnym zabawy i tańca. W klasach 0-3 odbył się bał karnawałowy, a w klasach 4-6 dyskoteka karnawałowa. Przy największych hitach wszyscy bawili się wyśmienicie!

Magdalena Brożyna

smiley

W świetlicy już karnawałowe dekoracje a my po odrobieniu pracy domowej tworzymy, rysujemy, malujemy, wycinamy. W ten sposób powstają nowe cudeńka. Kolorowe klauny ozdobią salę podczas balu. Z zimowych drzew powstał " Zaczarowany las". Na wystawie są już  nasze koty. Mamy się czym pochwalić  przed rodzicami.

Jadwiga Ossowska

smiley

W zeszły piątek odbyła się kolejna akcja świetlicowa "Kino wieczorową porą". Dzieci miały możliwość obejrzeć wzruszający film pt. "Dobry dinozaur" na dużym ekranie.

Magdalena Brożyna

smiley

W poniedziałek klasa 2b uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Domu Kultury Muranów zorganizowanych przez świetlicę szkolną. Dzieci dowiedziały się jak rysować akwarelami suchymi i wykonały piękne prace plastyczne.

Magdalena Brożyna

smiley

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbył się uroczysty apel świetlicowy.Dzieci recytowały wiersze śpiewały piękne piosenki przy akompaniamencie pani Danuty Kudrewicz,  a nawet porwały wszystkich do tańca. Dzień ten był pełen radości i wzruszeń.  Dzień ten był pełen radości i wzruszeń :)

Magdalena Brożyna

smiley

W piątek 13 stycznia 2017 roku w związku z  ogłoszoną przez świetlicę akcją pt. „Dzień jak w karnawale – poczuj, że to karnawał” dzieci z grupy przedszkolnej bawiły się w strojach karnawałowych i maskach karnawałowych wykonanych wcześniej na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem nauczycielki świetlicy. Dzieci w przebraniach i maskach karnawałowych  na zdjęciu.

Marzenna Znyk

smiley

Mroźne dni przypomniały nam o konieczności noszenia ciepłych czapek i rękawiczek. Projektowaliśmy więc kolorowe czapeczki i zdobiliśmy je własnoręcznie wykonanymi pomponami.Byli jednak i tacy, którzy już myślą o Karnawale.

Jadwiga Ossowska

smiley

Ten tydzień w grupie  trzeciej rozpoczął się radośnie od wręczenia dyplomów za wzorowe zachowanie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Nurkowania, aby podziwiać zgromadzone tam eksponaty. Zmieniliśmy też  wystrój sal ze świątecznego na zimowy.

Jadwiga Ossowska

smiley

W grupie przedszkolnej dyplomy za wzorowe zachowanie w grudniu 2016 roku otrzymali Marta Dobrzyńska, Michał Glowienkowski, Nikola Gościniak, Kacper Górski, Lena Iwanow, Zuzanna Kamińska, Błażej Łojek, Igor Maletka, Mateusz Marszałek, Julia Świdwa, Oliwia Węda, Cezary Wiklak, Alicja Wódczyńska.

Gratulujemy!

 

smiley

W świątecznym nastroju uczniowie klas trzecich i czwartych  podczas zajęć świetlicowych pięknie pokolorowali szaty Trzech Króli, zaprojektowali i ozdobili królewskie korony. Prace wyeksponowano na tablicach.

Jadwiga Ossowska

 

smiley
Przedświąteczne zajęcia w świetlicy w gr.0

W dniu 8 grudnia 2016 roku przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. Świąteczne szyszki, podczas których malowały farbami akrylowymi szyszki i zdobiły je brokatem. Zajęcia sprawiły im wiele radości i przypomniały o tradycji ubierania choinki.

Marzenna Znyk

 

smiley

Piernikowe zajęcia w grupie przedszkolnej

20 grudnia 2016 r. przedszkolaki ozdabiały pierniczki lukrem i budowały domek z pierników podczas zajęć plastyczno-grafomotorycznych. Ach jakie to były pyszne zajęcia w świetlicy. 

Marzenna Znyk

 

smiley

W świetlicy w czwartek 15 grudnia w ramach warsztatów z masą solną przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielki z zaangażowaniem kształtowały i lepiły projekty bombek z masy solnej nadając im świąteczny wygląd złotym i srebrnym brokatem. Wykonane bombki można obejrzeć na wystawie prac w sali nr 19 i zdjęciach poniżej. Dzieci są dumne ze swoich prac.

 

smiley

W środę 14 grudnia przedszkolaki były na przedstawieniu pt. Królowa Śniegu w Teatrze Baj pod opieką nauczycielek pani Basi i pani Marzenki oraz paru rodziców. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały losy i przygody bohaterów baśni: Kaja porwanego przez królową Śniegu oraz Gerdy poszukującej zaginionego brata. W sztuce występowali  aktorzy i kukiełki animowane przez tych aktorów. Baśń Hansa Christiana Andersena została przedstawiona w sposób nowatorski artystycznie, wymowny, przemawiający do uczuć i wyobraźni małego widza. Przedszkolaki były bardzo zadowolone, grzeczne i świetnie czuły się w teatrze.

Marzenna Znyk

smiley

To były trzy dni tworzenia w świetlicy szkolnej :) W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne pt." Piękne ozdoby choinkowe". Warsztaty zorganizowane zostały w "zerówce" oraz klasach drugich i trzecich. Włączyło się wielu rodziców uczniów. Bardzo dziękujemy mamom za inspirujące pomysły oraz chęć współpracy w szczególności rodzicom Czarka, mamie Wiktorii i Oliwki z 3a, babci Oliwii, mamie Władka, Martynki, Rafała z 3b, mamie Sabah, Wiktora i Oliwki z 3c i mamie Oliwki z 5a oraz opiekunom świetlicowym. Z własnymi pomysłami przystąpili uczniowie klas czwartych i piątych.

smiley

WYCIECZKA DO MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 1 grudnia 2016 r. grupa świetlicowa 2A uczestniczyła w warsztatach „Śladami Orła Białego” w Muzeum Niepodległości. Uczniowie poznali historię wykorzystania motywu orła, jako symbolu państwa. Drugoklasiści angażowali się we wszystkie zadania, zabawy: projektowali godła, układali puzzle, odnajdywali wizerunki królów. Zajęcia muzealne przybliżyły w interesujący sposób niezwykle bogatą historię godła państwowego.

                                                                                                                                                    Marta Kozub

smiley

W tym tygodniu, po wręczeniu dyplomów wzorowym uczniom w grupie trzeciej, wkroczyliśmy w piękny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć plastycznych powstały zdobione kuleczkami krepiny i złotą lametą wesołe choinki. Każdy uczeń mógł wykazać się swoimi zdolnościami zdobiąc kartki świąteczne, składając barwne łańcuchy. Wzruszająco brzmiały śpiewane przy akompaniamencie piękne polskie kolędy (dziękujemy Pani Kudrewicz). Zmienił się wystrój sal, niech zmieniają się nasze serca i będą Wszystkim życzliwe.

Jadwiga Ossowska

smiley

Warsztaty dla dzieci przedszkolnych i rodziców

W środę 7 grudnia w godzinach popołudniowych podczas warsztatów świetlicowych rodzice    wspólnie ze swoimi pociechami  z zapałem i sercem przystąpili do zrobienia bombki choinkowej. Na styropianowej bombce z kolorowej krepiny, papieru, kleju i brokatu wyczarowali bombki przedstawiające Świętego Mikołaja, kotka, renifera, aniołka, pikaczu, tygryska oraz różne bombki z wielokolorowym wzorem. Warsztaty nawiązały do tradycji strojenia choinki i wykonywania ozdób choinkowych z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia. Były okazją dla rodziców i dzieci przedszkolnych spędzenia ciekawie razem czasu wolnego w grupie przedszkolnej w świetlicy. Niepowtarzalne bombki i wspólne chwile zostały upamiętnione na zdjęciach, które razem z zajęciami zorganizowała dla jej uczestników nauczycielka świetlicy Marzenna Znyk.

smiley

MUZEUM NURKOWANIA

Nasze "Świetliczaki" odwiedziły Warszawskie Muzeum Nurkowania, gdzie podziwiali ciekawe eksponaty. Dowiedzieli się o początkach i rozwoju nurkowania. Zobaczyli skafandry i wyposażenie pierwszych nurków. Dowiedzieli się jak zmieniło się na przestrzeni lat nurkowanie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem.

Magdalena Brożyna

smiley

Na kolejną wycieczkę uczniowie z grupy trzeciej świetlicy szkolnej w liczbie 37 osób wybrali się do Centrum Handlowego Blue City na zdobienie i degustację czekolady. Przed wejściem do fabryki każde dziecko założyło ochronny fartuch i czepek na głowę. W środku pomieszczenia otrzymane kawałki czekolady można było ozdobić kolorowymi posypkami. No a później część również atrakcyjna- degustacja. Podczas wycieczki przypominaliśmy uczniom, jak należy zachowywać się w środkach komunikacji miejskiej, podczas przejść przez skrzyżowania. Każdy samodzielnie kasował bilet. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Jadwiga Ossowska, Aleksandra Jaskólska, Magdalena Brożyna

smiley

30 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z dziećmi pięcioletnimi z Przedszkola nr 172 im. Danuty Wawiłow uczestniczyły w zajęciach z okazji 100 - lecia Woli, które przygotowała nauczycielka z tego przedszkola. Zabawy i quizy związane z dzielnicą Wolą były przeróżne. Wymagały od przedszkolaków aktywności i wspólnej zabawy, jak rozpoznawanie miejsc, układanie puzzli, rysowanie wzajemnych portretów, śpiewanie piosenki o Warszawie czy zabawy z chustą animacyjną. Na koniec zajęć odbył się wspólny słodki poczęstunek. Pani Dyrektor Przedszkola podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas oraz podarowała każdemu uczestnikowi kubek z Warszawską Syrenką. Dziękujemy Przedszkolu nr 172 za zaproszenie na obchody 1000 - lecia Woli dla przedszkolaków z naszej szkoły.

Marzenna Znyk

smiley

W dniu 29.11.2016 odbyły się świetlicowe andrzejki. Dzieci poznały dawne zwyczaje i obrzędy związane z andrzejkami. Podczas wspólnych zabaw odbyło się losowanie imion, przyszłych zawodów, szczęśliwych wydarzeń, które mogą spotkać je w przyszłości. Rekwizyty wymyślone przez uczniów pokazały nam, o czym marzą nasze dzieci. Uczniowie z młodszych klas w przygotowanych kostiumach pląsali w rytm muzyki. Było to pełne wrażeń popołudnie. 

Aleksandra Jaskólska

smiley

BICIE REKORDÓW

Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w Dniu Bicia Rekordów. Dzieci brały udział w urozmaiconych konkurencjach sportowych, które sprawdzały ich zwinność, wytrzymałość, skoczność. Uzyskane wyniki były imponujące, sprawiały dzieciom satysfakcję. Podczas bicia rekordów zawodnikom nieustannie towarzyszył uśmiech.

Marta Kozub, Filip Dłubała, Tomasz Rybicki

smiley

DZIEŃ W KRAWACIE

18 listopada 2016 r. został zorganizowany „Dzień w krawacie” w świetlicy w celu przypomnienia wszystkim uczestnikom świetlicy o kulturze i grzeczności na co dzień oraz stosowaniu „pięciu magicznych słów” czyli zwrotów grzecznościowych we wzajemnych relacjach, kontaktach oraz podczas zabawy i zajęć. Te magiczne słowa to: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia. W grupie przedszkolnej dzieci wspólnie z nauczycielem ustaliły, że krawat zakłada się na różne ważne uroczystości szkolne i rodzinne do stroju galowego, świątecznego. Przypomniały sobie i przedstawiły sytuacje, w których używa się magicznych słów. Każdy przedszkolak samodzielnie wykonał papierowy krawat z wykorzystaniem przygotowanego szablonu, kredek i nożyczek.

Marzenna Znyk

Jadwiga Ossowska

devil

Laureaci konkursu "Fantastyczna Pani Jesień"
Klasy trzecie 
I miejsce: Markha i Madina Magamadowa

II miejsce: Martyna Marcinczak,trzecie Sandra Włodarczyk.

Wśród uczniów klas starszych:
I miejsce  Weronika Kujawa,

II miejsce Paulina Buta,

III miejsce równocześnie  Malwina Wojtkowska i Kornelia Gajda.

Jadwiga Ossowska

smiley

We wtorek 15 listopada 2016 r. dzieci z  grupy przedszkolnej  miały zabawne zawody i konkursy sprawnościowe w świetlicy z okazji Światowego Dnia Bicia Rekordów. Przedszkolaki próbowały swoich sił i umiejętności sportowych w biegach na gazecie, w przenoszeniu piłeczki ping pongowej na łyżce, w skokach do basenu z kulkami oraz brały udział w pokonywaniu toru przeszkód. Otrzymały też zadanie wybudowania wspólnego zamku z mega klocków w sali rekreacji. Wszystkie przedszkolaki zasługują na pochwałę, bo bardzo aktywnie i zgodnie uczestniczyły w zajęciach i konkursach w tym dniu i pobiły rekord spędzania czasu w sali rekreacji na około trzy godziny.

Marzenna Znyk

smiley

Dnia 9 listopada uczniowie z klasy II A w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Kolorowy świat zwierząt” w Młodzieżowym Domu Kultury Muranów. Przed dziećmi zostało postawione zadanie polegające na stworzeniu nowych gatunków ryb. Uczestnicy warsztatów wykazali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością oraz umiejętnością poszukiwania inspiracji w twórczości innych. Prace uczniów zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej.

Marta Kozub

smiley

W związku ze Świętem Niepodległości, w ramach zajęć świetlicowych każda grupa rozmawiała o symbolach narodowych. Uczniowie wykonali różnego rodzaju  kotyliony, flagi i godło państwowe techniką origami.

Filip Dłubała

smiley

Konkurs Plastyczny „Nowoczesna Pani Jesień”

W ramach konkursu „Nowoczesna Pani Jesień” uczniowie w swoich grupach świetlicowych temat jesieni ukazali w jej kolorach, darach oraz przejawach w sposób barwny, tradycyjny i pomysłowy plastycznie za pomocą kredek, pasteli i kolorowego papieru. W każdej grupie zostało wybranych trzech zwycięzców. W grupie przedszkolnej laureatami tego konkursu zostali: Jakub Siemiński, Julia Świdwa i Alicja Wódczyńska, którzy na zdjęciu prezentują grupowa pracę plastyczną „Poruszające sie listki i oznaki jesieni”.

Marzenna Znyk

smiley

W świetlicy w każdym miesiącu wzorowi uczniowie za zachowanie i aktywność otrzymują dyplomy uznania. W listopadzie grupa wyróżnionych dzieci przedszkolnych to: Marta Dobrzyńska, Michał Głowienkowski, Nikola Gościniak, Zuzanna Kamińska, Igor Maletka, Błażej Łojek, Julia Świdwa, Czarek Wiklak, Alicja Wódczyńska na zdjęciu.

Marzenna Znyk

smiley

PAMIĘTAMY!!!

W dniu 3 listopada reprezentacja uczniów z grupy trzeciej świetlicowej udała  się pod Pomnik Pamięci Ludności Woli Wymordowanej w Czasie Powstania 1944 oraz miejsce uświęcone krwią Polaków poległych za wolność ojczyzny. Uczniowie  minutą ciszy okazali szacunek wszystkim poległym oraz  zapalili znicze.

smiley

Znicze i świece z masy solnej wykonane podczas warsztatów w dniu 2 listopada nawiązujące do polskiej tradycji Święta Zmarłych (Wszystkich Świętych i Zaduszek).

smiley

Miesiąc październik obfitował w liczne wydarzenia w ramach zajęć świetlicowych. Realizacja planu wymagała zaangażowania i wychowawców i uczniów. Podsumowując aktywność oraz kreatywność wyróżniliśmy kilkoro uczniów wręczając im dyplomy.

Jadwiga Ossowska

smiley

Za oknami szaro i ponuro, a w naszej szkole ciągle coś się dzieje. W czwartek zorganizowaliśmy w naszej świetlicy "Kino wieczorowa porą" dla najmłodszych. Można było obejrzeć film na dużym ekranie jak w kinie wink

Magdalena Brożyna

 

smiley

W zeszłym tygodniu nasi najmłodsi uczestnicy świetlicy uczestniczyli w Pasowaniu na Świetliczaka. Dzieci odpowiadały na zagadki, musiały wykazać się sprytem, oraz popisać się swoją sprawnością fizyczną. Na koniec każdy złożył uroczystą przysięgę oraz otrzymał pamiątkowy dyplom . Dziękujemy za organizację uroczystości pani Marzennie Znyk.

smiley

Za oknami ponuro, deszczowo a w świetlicy gwarno i wesoło. Wielkim zainteresowaniem cieszą się przestrzenne gry planszowe, które uczą, bawią, rozwijają wyobraźnię, służą jako ćwiczenia językowe. Nasi najmłodsi wolą wykonywać w tym czasie plastyczne cuda, które ozdabiają nasze szkolne korytarze. 

smiley

W grupie świetlicowej przedszkolnej prowadzone są warsztaty plastyczne z masą solną. Dzieci formują z masy plastycznej owoce: pomidorki, pomarańcze, wisienki, jabłuszka oraz zabawne ślimaki, które po wykonaniu malują farbami plakatowymi. Pierwsze zajęcia odbyły się 13 października. Kolejne przewidziane są w listopadzie na temat: Świece i znicze oraz w grudniu pt. Bombki. Przedszkolaki bardzo lubią te warsztaty i dopominają się o następne.

Marzenna Znyk

smiley

W dniu 21.10.2016 w naszej świetlicy obchodziliśmy Święto  Ziemniaka. Grupa trzecia oraz klasa II A zajęli się wykonaniem ziemniaczanych kaktusów. Dzieci malowały ziemniaki zieloną farbą, wkłuwały wykałaczki i umieszczały w zdobionych krepina doniczkach. Powstały  bardzo ciekawe okazy. Wykonaliśmy  też  dużego formatu planszę ziemniaczanej rodzinki. Dzieciaki wkładając głowę w okienko pozowały do wesołych zdjęć. Ukoronowaniem dnia były zawody sportowe; zabawa w sadzenie ziemniaków, ziemniaczany unihokej i wyścigi drużyn oczywiście  z przenoszenie ziemniaków.  To był  radosny, trochę  zwariowany dzień.

Marta Kozub

Jadwiga Ossowska

Aleksandra Jaskólska

smiley

18.10 2016 r. z okazji Dnia Poczty Polskiej uczniowie klas drugich, podczas zajęć świetlicowych tworzyli własne pocztówki a następnie uczyli się jak je adresować i wysyłać.  Na koniec klasowy listonosz doręczył przesyłki adresatom.

Filip Dłubała

smiley

Taniec dla dzieci i młodzieży to najlepsza forma nauki poprzez zabawę, jak i spędzanie wolnego czasu. Podczas tych zajęć odkrywamy naturalne zdolności ruchowe. Jednocześnie wykorzystujemy naturalną skłonność dzieci do zabawy, podczas której wprowadzane są kroki taneczne. Należy też pamiętać, że taniec ma doskonały wpływ na zdrowie. Rozwija koordynację ruchową, kształtuje prawidłową sylwetkę (zapobiega skrzywieniom kręgosłupa, wzmacnia mięśnie grzbietu, przeciwdziała płaskostopiu) dziewczynkom dodając gracji, chłopców uczy zachowań dżentelmeńskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

Magdalena Brożyna

smiley

W dniu 13.10.2016 uczniowie klas trzecich w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyli w Muzeum Niepodległości w warsztatach "Śladami Orła Białego". Była to nizwykle ciekawa lekcja dotycząca historii naszego godła państwowego.
Serdecznie polecamy.

Jadwiga Ossowska

smiley

We wtorek 4 października 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego były na zajęciach pt. "Taneczna akademia malucha" w Młodzieżowym Domu Kultury "Muranów" im. Cypriana Kamila Norwida. W czasie zajęć tańca  i ruchu dzieci przedszkolne poznały różne figury baletowe i taneczne. Bawiły się przy muzyce i poprzez ruch wyrażały muzykę pod kierunkiem pani Klary Dłużniewskiej - Białczyk. Sześciolatki będą jeszcze trzykrotnie gościły na zajęciach pani Klary w MDK "Muranów".

Marzenna Znyk

 

 

smiley

Na początku października wspólnie oceniliśmy zachowanie uczniów w grupie III w miesiącu wrześniu. Doceniliśmy nie tylko wzorowa kulturę osobistą, także aktywność na zajęciach, chętne odrabianie pracy domowej, kreatywność, życzliwość wobec innych. Osoby spełniające te warunki otrzymały Dyplomy Uznania.

Gratulujemy serdecznie!

smiley

Jesienne zajęcia w grupie przedszkolaków

W świetlicy dzieci z oddziału przedszkolnego chętnie malują, lepią, wydzierają, wycinają, naklejają, układają różne przedmioty i materiały plastyczne i przyrodnicze w kompozycje i układy własne lub według wzoru czy szablonu podanego przez nauczyciela. Na zajęciach poprzez zabawę i prace manualne, plastyczne zaspokajają swoją ciekawość, rozwijają umiejętności i nabywają sprawności. Prace dzieci stanowią barwną i ciepłą dekorację sali przedszkolno-świetlicowej, co pokazują na zdjęciach. Chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych, dydaktycznych, quizach i konkursach zagadek. Lubią słuchać ciekawych, ilustrowanych książeczek dla dzieci. W świetlicowej gromadzie spędzają miło czas.

 

smiley

"Ten tydzień w świetlicy przebiegał pod hasłem "Mistrz tabliczki mnożenia". Zadaniem uczniów było złapać piłkę i podać wynik danego działania, uzupełnialiśmy zadania wpisując na karcie pracy wynik mnożenia lub jeden z czynników. Uczniowie układali domki z pocztówek, które na rewersie miały wpisane działania matematyczne i podliczali "wartość" domku, który udało się zbudować. W kulminacyjnym dniu - 30.09.2016, układaliśmy puzzle łącząc działanie z wynikiem. To była świetna zabawa. Gr. II i III." 

Jadwiga Ossowska

smiley

W dniu 23.09.2016 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej na wesoło pożegnali lato paradując w salach w zabawnych kapeluszach i czapeczkach.  Brawo dla wszystkich, którzy pamiętali o akcji „Kapelusz”, brawo dla Czarka i innych dzieci, którzy wystąpili w nakryciu głowy własnego pomysłu. Pożegnanie Lata to także powitanie Jesieni. W grupie III uczniowie uczestniczyli w świetlicowym Turnieju Wiedzy. Podzieleni na dwie grupy rozwiązywali zagadki związane ze zjawiskami przyrodniczymi, czasem, zwierzętami i roślinami. Jedne odpowiedzi padały błyskawicznie,  inne wymagały grupowych konsultacji. Było wiele emocji. Turniej zakończył się remisem. Podczas całego tygodnia wykonywaliśmy różne prace plastyczne, które wyeksponowaliśmy w salach i na tablicach.

Aleksandra Jaskólska

smiley

Sprzątanie Świata

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy rozmową na temat potrzeby chronienia naszego najbliższego środowiska i dbania o to, by było czyste i zadbane. Następnie wyposażeni w ochronne rękawice oraz worki na śmieci przystąpiliśmy do akcji -  sprzątamy boisko szkolne i jego okolice. Największe okazy to porzucone w krzakach plastikowe butelki. Pożyczyliśmy też miotły, aby pozmiatać "czarne kuleczki' z bieżni oraz uporządkować piasek przy skoczni. Po wrzuceniu worków do kontenerów stwierdziliśmy, że nasz plac zabaw stał się czysty, milszy i bezpieczniejszy do uprawiania sportu i zabawy.

Magdalena Brożyna