godło

Licznik odwiedzin

Podczas omawiania komiksu Kajko i Kokosz uczniowie mieli możliwość przypomnienia najważniejszych postaci i wydarzeń dzięki wspólnej pracy oraz grom stworzonym na podstawie fabuły. Dzieci musiały wykazać się kreatywnością podczas zabawy w Taboo ze względu na słowa, których nie można było wypowiadać przy opisie danej postaci, zaś układanka Trimino dała możliwość przetestowania wiedzy dzięki skojarzeniowemu dopasowaniu odpowiednich elementów układanki. Zwieńczeniem całości było stworzenie gier planszowych na podstawie poznanego komiksu, a największą frajdę stanowiła oczywiście sama gra będąca podsumowaniem cyklu lekcji.

                                                                                                                                               Martyna Jadczak

Co by było gdyby … bohaterowie książki Chłopcy z Placu Broni żyli w dzisiejszych czasach? Z pewnością korzystaliby z mediów społecznościowych: Janosz Boka przesyłałby wiadomości na messengerze do Nemeczka, zaś Feri Acz chwaliłby się nowymi fotkami…

Na jednej z lekcji postanowiliśmy stworzyć przykładowe profile postaci z lektury i zastanowić się, co mogłyby umieścić na swoich stronach. Pojawiały się przykłady rozmów, polubień i wiele innych.

Praca ta wzbudziła wiele radości i śmiesznych pomysłów, zaś sami uczniowie mieli interesującą powtórkę z lektury.

  

                                                                                                                                               Martyna Jadczak

Facebook-1

Dzwonki

1.   800 -  845 aaadzwoneczek

2.   855 -  940 

3.   955 -  1040

4.  1050 - 1135

5.  1150 - 1235

6.  1255 - 1340

7.  1345 - 1430

8.  1435 - 1520