Code Week 2021 z Uczymy Dzieci Programować

Code Week 2021 z Uczymy Dzieci Programować

 EU Coode Week 2021 czyli Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa oddolna promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie sposobu na realizację pomysłów przy pomocy kodu. W ubiegłych latach,
w Europejskim Tygodniu Kodowania udział brało ponad 4 miliony uczestników w 80 krajach świata.

 

  Tegoroczny Code Week był to  czas, w którym staraliśmy się poszerzać swoje umiejętności z zakresu kodowania. Oprócz nauki kodowania podczas naszej pracy rozwijaliśmy umiejętność  myślenia logicznego, kształtowania zadaniowego podejścia do stawianych problemów, rozwijaliśmy  umiejętność pracy zespołowej oraz kreatywność. Udało się nam zrealizować 10 wydarzeń, dzięki czemu zdobyliśmy certyfikat.