Dzień Kropki

15 września to dzień, w którym na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa pt. “The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki nauczycielce i malutkiej kropce- uwierzyła w siebie. Dzień kropki to święto kreatywności, rozwijania ukrytego talentu, wiary we własne możliwości, a przede wszystkim zabawy. Uczniowie klasy II A naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego święta. We wszystkich działaniach dzieci motywem przewodnim była kropka. Uczniowie obejrzeli film o małej Vasthi i stworzyli kropkowe ,,dzieła sztuki”. Święto Kropki i Vasthi uświadomiły wszystkim, że każdy ma jakiś talent, który czasami drzemie gdzieś głęboko i czeka na odkrycie.