Dzień Misia w oddziale przedszkolnym

Dzień Misia w oddziale przedszkolnym

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Światowego Dnia Misia Pluszowego. W tym dniu biblioteka szkolna przychodzi do zeróweczki na lekcję biblioteczną poświęconą misiom i niedźwiedziom. Aktyw biblioteczny przygotowuje przedstawienie, w którym dzieci zapoznają się z książkami o misiach, ze zwyczajami misiów, z historią tego międzynarodowego  święta  misia. W naszej szkole  obchodom towarzyszy plastyczny konkurs szkolny „ Mój przyjaciel Miś”. Wystawę prac uczniów klas 0-3 można obejrzeć  w szkole na II piętrze.                                                                                       

W tym roku lekcja rozpoczęła się od piosenki „ Jadą, jadą misie” zaśpiewanej przez misiowy zespół z klasy 6a. Następnie uczniowie rozpoznawali książki o misiach, szukali obrazków związanych z życiem niedźwiedzi i misiów oraz wysłuchali fragmentu książki „ Chatka Puchatka” przeczytanego na głosy przez kolegę z klasy 6a. Za swoją uwagę i piękną pracę zerówkowiczowie zostali obdarowani przez misia misiową rozsypanką do pokolorowania i naklejkami Tygryska – przyjaciela Kubusia Puchatka.                                                                

 Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały bibliotece szkolnej i starszym kolegom za uroczysta lekcję misiową. W części oficjalnej  spotkania laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami i oklaskami.