Dzień Natury

W ramach projektu “Eko z Twoją Wolą” uczniowie klas 0 – III wspólnie z wychowawcami stworzyli kąciki przyrodnicze. Znalazły się w nich: kasztany, żołędzie, bukiety z liści oraz jabłka i dynie. We wszystkich klasach I- III została zorganizowana wycieczka “Jesienny spacer po najbliższej okolicy”. Uczniowie za pomocą zmysłów odkrywali świat przyrody. Przez szkła powiększające obserwowali liście drzew iglastych oraz igły drzew iglastych i uczyli się rozpoznawać gatunki drzew.
Uczniowie kl. Ia wykonali ludziki i zwierzęta, wykorzystując do tego kasztany, żołędzie oraz wykałaczki. Z masy solnej uczniowie przygotowali jesienne liście, malując je na barwy jesieni.
W klasie IIb uczniowie poznawali zwierzęta leśne i ich warunki życia. Nauczyciel przypomniał jak należy zachowywać się w lesie, podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Na koniec zajęć dzieci wykonały z kasztanów, żołędzi, papieru kolorowego, słoików mieszkańców lasu.
Uczennica klasy II b Nikola Pietrzycka zaprojektowała swój zielnik, który w klasie cieszy się dużym zainteresowaniem.
W klasie IIIa uczniowie samodzielnie zaczęli hodować fasolę. Wszyscy są bardzo podekscytowani perspektywą opiekowania się roślinką, i wywiązują się wzorowo ze swoich obowiązków.
25 września 2020 roku uczniowie szkoły po raz kolejny chętnie przyłączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. Już od najmłodszych lat uświadamiamy sobie i innym, jak ważne jest dbanie o środowisko. Niestety, pomimo rosnącej świadomości, nasza planeta wciąż jest zaśmiecana. Dzieci i młodzież z naszej szkoły postanowiły zadbać o Ziemię. Wszyscy uczniowie wyposażeni w jednorazowe rękawiczki z wielkim zaangażowaniem segregowali znalezione plastikowe butelki, papiery i puszki.”
W szkole rozpoczęła się również zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz schroniska. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na udzielanie pomocy medycznej, zapewnienie schronienia i pożywienia zwierzętom.
Pamiętamy, że jesteśmy częścią przyrody, więc dbamy o nią w sposób szczególny.