Dzień Zdrowego Odżywiania

Dzień Zdrowego Odżywiania

 

W naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Przypominają o tym kolorowe plakaty o tematyce zdrowego żywienia wykonane przez uczniów klas 1 – 3. Są piękne i kolorowe, ale przede wszystkim utrwalają wiedzę nt. zdrowego żywienia. W czasie przerwy śniadaniowej uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami zjedli śniadanie przygotowane ze zdrowych produktów – zaprezentowali wykonane przez siebie zdrowe posiłki. Przy okazji śniadania  rozstrzygnięto również konkurs w klasach pierwszych na najbardziej zdrowe i kolorowe wypełnienie śniadaniówki.

Tego dnia uczniowie klas starszych również dołączyli do obchodów Dnia Zdrowego Odżywiania – przedstawiali prezentacje przygotowane
przez siebie, dzieląc się wiedzą w klasach młodszych naszej szkoły.

 

Jak pisał Ludwik Feuerbach „Człowiek jest tym, co je”, dlatego postawmy na zdrowe odżywianie nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Powodzenia!