„Lato w Mieście” – II turnus

„Lato w Mieście” – II turnus

 

 Kolejny tydzień „Lata w Mieście” wypełniony był nadal różnego rodzaju atrakcjami.

Uczestnicy brali udział w warsztatach integrujących grupy oraz warsztatach tanecznych, podczas których poznawali kroki makareny.

Dzieci świetnie bawiły się w trakcie zajęć muzycznych „Uwolnij dźwięk” prowadzonych przez multiinstrumentalistę Uczestnicy poznali mechanikę działania różnych instrumentów oraz dowiedzieli się, jak potężny wpływ mają dźwięki na nas samych i otaczający świat.   

Na Polach Mokotowskich uczniowie brali udział w warsztatach plenerowych „Prysły zmysły”, w trakcie których zbadali i zaobserwowali działanie różnych zmysłów, przyjrzeli się reakcjom oraz temu, jak nasze zmysły potrafią nas oszukać.

Dzieci brały udział również w wycieczce „My chcemy wyjść, czyli KAJAKOBUS”  zabytkowym autobusem z gawędami, animacjami, zagadkami i odkrywaniem tajemnic przeszłości. Zaraz po zwiedzaniu odbyły się zabawy kajakowe z udziałem ratowników WOPR i wolontariuszy na bezpiecznych wodach (poza nurtem) w Porcie Żerańskim gdzie uczestnicy nauczyli się wiosłować, manewrować kajakiem i dowiedzieli się sporo o bezpieczeństwie nad i na wodzie.

Wrażeń dostarczyły dzieciom również rejsy po Wiśle, drewnianą łodzią oraz nowoczesnym i ekskluzywnym statkiem. Młodzi pasażerowie pod okiem kapitanów poznali atrakcje turystyczne Warszawy.

 

Na koniec tygodnia zapierające dech w piersiach zjazdy kolejką grawitacyjną oraz zwiedzanie Fortu Bema zadowoliły uczestników turnusu.