Mini projekt „Na ekologiczne zakupy z Ekotorbą” w ramach programu Eko z Twoją Wolą

Mini projekt „Na ekologiczne zakupy z Ekotorbą”

w ramach programu Eko z Twoją Wolą

Temat ekologicznych zakupów i miniprojektu w lutym 2021r. na wykonanie ekotorby wzbudził duże zainteresowanie wśród Uczniów naszej szkoły. Wielu uczestników projektu wykorzystało swoje umiejętności i kreatywność. Ekotorby były szyte, sklejane, składane
z przeróżnych odzyskanych surowców: starego obrusa, poszewki, pieluszki, starych dżinsów, spódnic i bluzek, czy sportowych spodenek, także z gazet, starych tapet i innych materiałów. Ponadto ekotorby są artystycznie zdobione np. w serca, kokardki, drzewka, muchomorki, ekologiczne napisy i hafty oraz inne gadżety. Dzieci ze świetlicy także kolejny raz, aktywnie przystąpiły do ekologicznej akcji. W ramach świetlicowego konkursu tworzyły z zapałem ciekawe, estetyczne, i praktyczne torby z materiału wtórnego.

Wszyscy wykonawcy ekotoreb mają jeden cel: wykorzystają je na codzienne zakupy, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska i zadbać praktycznie o naszą planetę Ziemię. Obejrzycie  galerię i weźcie z nich przykład- idąc po zakupy korzystajcie z toreb płóciennych lub papierowych.

 

                                                                                                          Irena Ząbek