Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, który w naszej polskiej tradycji związany jest z odwiedzinami cmentarzy i modlitwą za zmarłych delegacja naszej szkoły 4 listopada udała się na Cmentarz Ewangelicko-Reformowany.

 Cmentarz Ewangelicko-Reformowany w Warszawie przy ul. Żytniej 42 został założony w 1792 roku za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Cmentarz jest miejscem spoczynku wielu obywateli Warszawy, którzy w swoim długim i pracowitym życiu położyli poważne zasługi dla miasta oraz naszej ojczyzny.

 

Pod opieką o. Łukasza Barana, nauczyciela religii uczniowie klasy 1 złożyli wieńce
i zapalone znicze na grobach m.in. Stefana Żeromskiego, pisarza, Andrzeja Szczypiorskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego i scenarzysty oraz Anny German, piosenkarki. Wieńce złożone na grobach zostały wykonane przez uczniów naszej świetlicy pod kierunkiem
p. Marzeny Znak.