Światowy Dzień Uśmiechu w klasie 3

Światowy Dzień Uśmiechu w klasie 3

Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.
Tego dnia poranek dla uczniów 3 klasy okazał się zaskakujący, a to za sprawą ,,biletu wstępu” do sali szkolnej, którym był uśmiech od ucha do ucha. Uczniowie na zajęciach plastyczno-technicznych przygotowali plakat, który miał na celu sprawić radość innym i zachęcić do częstego uśmiechania się.  Plakat  umieszczony został w szatni szkolnej, wzbudził on pozytywne emocje w dużej grupie odbiorców 🙂 Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych dzieci.

Aneta Grzelka