Święta Wielkanocne

Podczas przygotowań do Świąt Wielkanocnych uczniowie oddziału przedszkolnego mieli bardzo dużo pracy. Podczas zajęć edukacyjnych poznawali tradycje związane ze Świętami, jak również rozwijali umiejętności matematyczne, pracując z Genibotem.

Nasze przygotowania przedświąteczne zaowocowały dorodną rzeżuchą i owsem, który własnoręcznie dzieci wysiewały.

Zwieńczeniem naszej pracy było oczywiście farbowanie jajek. Była to dla nas również wspaniała okazja do poznania budowy jajka oraz wykonania kilku eksperymentów. Już wiemy, jak sprawdzić, które jako jest ugotowane, a które surowe  (bez rozbijania skorupki), że ugotowane jajko pływa w osolonej wodzie oraz jak oddzielić żółtko od białka przy użyciu plastikowej butelki.