Święto dyni

Dnia 30 października w oddziale 0 obchodziliśmy „Święto dyni”. Do obchodów tego dnia przedszkolaki zostały wcześniej przygotowane przez rodziców. Oprócz pomarańczowych ubrań i dodatków, dzieci przyniosły do szkoły kolorowe, małe i duże dynie. Dzieci układały dynie od największej do najmniejszej, utrwalając przy tym pojęcia matematyczne, bawiły się w kole przy rymowance ,,Dynia krąży w koło”.  Były także dyniowe konkurencje sportowe oraz różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe. Uczniowie dowiedzieli się, że dynia oprócz swoich walorów estetycznych czyli różnorodnych kształtów i kolorów, posiada również wiele wartości odżywczych.  Salę i szkolny korytarz panie nauczycielki razem z dziećmi udekorowały portretami dyni wykonanymi na zajęciach plastycznych jak i naturalnymi, pięknie ustrojonymi dyniami. To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy, ale także pod kątem edukacyjnym.

Aneta Grzelka
Magdalena Gąsińska