Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

„Wolność – kocham i rozumiem”

Jak dbać o wolność i niepodległość w czasach pokoju oraz czy w ogóle rozumiemy co to znaczy? Kim był Piłsudski i dlaczego jego powrót do kraju 10.11 1918 r., był taki ważny? – takie pytania uzyskały  odpowiedź na lekcjach wychowawczych w naszej szkole. Mimo tego, że uczniowie nie widzą się na normalnych zajęciach to w formie zdalnej został przeprowadzony projekt „Wolność – kocham i rozumiem” w ramach szkolnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

Każda klasa na godzinie wychowawczej, i w ramach pracy świetlicy szkolnej, rozmawiała o tym jak rozumie wolność i niepodległość. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć stary dokument o powrocie Piłsudskiego do kraju. W przygotowanym scenariuszu zajęć przez nauczycielkę historii Panią Katarzynę Kozioł, było również zadanie na wykonanie kotylionu i plakatu, który weźmie udział w konkursie szkolnym.

W galerii znajdują się przesłane przez wychowawców prace uczniów, które zostały wykonane w ramach projektu. Każda z nich weźmie udział w konkursie na najlepiej wykonaną pracę plastyczną i gazetkę klasową.

10 listopada br. o godz. 11.11 uczniowie oddziału przedszkolnego wspólnie z dyrekcją, nauczycielami
i pracownikami szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Po hymnie przedszkolaki wystąpiły w krótkiej inscenizacji, której celem było  rozbudzenie w dzieciach uczyć patriotycznych.

Aneta Grzelka
Magdalena Gąsińska
Katarzyna Kozioł