Nasi nauczyciele

Mieczysław Walczewski

Marzenna Znyk

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie zapewnia opiekę dzieciom w godzinach 7.00 – 17.30.

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z klas I-III, których rodzice zadeklarują taką potrzebę oraz w uzasadnionych sytuacjach uczniom z klas IV-VIII.

Wszyscy uczniowie w ramach zajęć świetlicowych korzystają z dużej sali gimnastycznej, małej sali gimnastycznej oraz boisk szkolnych.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli mogą zjeść  obiad. Po posiłku dzieci pod kierunkiem nauczyciela odrabiają prace domowe.  Następnie wychowawca organizuje im twórcze zabawy, konkursy, seanse filmowe oraz inne atrakcje.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W dniu 3 października w naszej świetlicy szkolnej odbył się Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy pod hasłem PRZEMOCY STOP – MAM OCZY OTWARTE . Celem obchodów Dnia Bez Przemocy było zmniejszenie zjawiska przemocy wśród naszych uczniów   poprzez kształtowanie aktywności społecznej pozytywnymi hasłami i wzmacnianie czynników chroniących przed stosowaniem przemocy. W naszych świetlicach propagujemy słowa typu: Jesteś potrzebny,  Jesteś ważnyMiej oczy otwarteSzanujmy siebie, Spędzajmy ze sobą czasRozmawiajmyPomagajmy sobie.

Podczas apelu, prowadzący go Pan Mieczysław przypomniał dekalog szkoły bez przemocy oraz zaprezentował prezentację, dzięki której uczniowie poznali sposoby radzenia sobie z własną złością i agresją rówieśniczą.

Dzisiejszy dzień był prawdziwą lekcją promującą postępowanie zgodne z zasadami i normami akceptowanymi społecznie.

Pożegnanie lata i powitanie jesieni

22 września 2022 roku świetlica obchodziła Pożegnanie lata i powitanie jesieni.  Tego dnia uczniowie klas pierwszych  założyli  słoneczne okulary, kolorowe, letnie kapelusiki
i czapki, aby cieszyć się jeszcze ostatnim dniem  odchodzącego kalendarzowego lata. Tak
w wesołej atmosferze i przy dobrej, wspólnej zabawie na powietrzu uczniowie ze świetlicy przywitali pierwszy dzień jesieni i pożegnali odchodzące lato.

Na zajęciach plastycznych pierwszaki namalowały śliczne słoneczniki, które stały się ozdobą jesienną sali świetlicowej.

Nasza wolska świetlica-szkolna przestrzeń czasu wolnego

Plakaty wyrażające sprzeciw konfliktowi na Ukrainie

W dniu dzisiejszym w świetlicy uczniowie kl. 2a narysowali plakaty wyrażające sprzeciw konfliktowi wojennemu na Ukrainie. Solidaryzujemy się z naszymi kolegami, którzy znaleźli się w tak ciężkim położeniu. Życzymy im szybkiego powrotu do spokojnej codzienności.

Zimowe zabawy na śniegu

W końcu mamy prawdziwą zimę! Uczniowie kl. 1A pod czujnym okiem pana Mieczysława Walczewskiego oddali się zimowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca, a   przepiękne bałwany cieszyły oko na podwórku szkolnym.

Zasady życia eko w kl. IIIA

W styczniu br. uczniowie klasy IIIA aktywnie uczestniczyli w projekcie Eko Z Twoją Wolą. Na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych zdobywali i poszerzali swoją wiedzę ekologiczną. Rozwijali poczucie odpowiedzialności oraz sztukę wnioskowania i przewidywania skutków określonych działalności człowieka w środowisku. Podczas zajęć świetlicowych wspólnie przygotowali plakat Zasady życia eko oraz plansze dotyczące segregacji śmieci.

Katarzyna Redestowicz

Beata Gołębiowska

Zimowa galeria

Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej

Wszystkim Paniom życzymy duuużo radości i niekończącego się szczęścia!

Codziennie pamiętajcie o tym, że jesteście najważniejsze

i nawet w najbardziej napiętym grafiku,

starajcie się znaleźć czas dla siebie!

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast dzień później – 22 stycznia świętujemy Dzień Dziadka. W tych dniach dzieci wręczają własnoręcznie wykonane drobiazgi i laurki, składają życzenia. Życzenia dla babci i dziadka to świetna okazja, żeby wyrazić całą naszą wdzięczność za ich mądrość i opiekę. Przygotowaliśmy własne laurki z  różnymi  życzeniami dla dziadków: od rymowanych po wzruszające, ale co najważniejsze płynące prosto z naszych serc.