Walentynki

14 lutego prawie na całym świecie obchodzi się wyjątkowe święto „Dzień Zakochanych” czyli „Walentynki”.  Patronem tego święta jest Św. Walenty. Chociaż o jego życiu wiemy niewiele, to jest najbardziej znanym i popularnym świętym. Wiemy, że był kapłanem i męczennikiem. Swoją dobrocią zarażał ludzi i czynił cuda. Obecnie jest to święto radości  i przekazywania sobie miłych życzeń, i serdecznych słów. Obdarowujemy się kolorowymi kartkami, słodyczami, kwiatkami i maskotkami.

W okresie walentynkowym uczniowie w świetlicy wykonali wiele prac plastycznych takich jak: serca, kwiatki, laurki itp., Dzieci poznały wiele nowych technik plastycznych, dzięki którym mogły wykonać pracę. Z okazji Święta Zakochanych została również przygotowana gazetka szkolna. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat powstania i tradycji walentynek oraz zaczerpnąć pomysły na ciekawe prezenty.
           Ten dzień na pewno zapisze się w pamięci naszych uczniów.