Warsztaty dotyczące „Konfliktów i mediacji rówieśniczych”.

 

Warsztaty on- line

 

Dzięki  współpracy z Fundacją „Wolski Spinacz” oraz  „Szansa Ochota”  klasy VI – VIII mogły  uczestniczyć  w ciekawych zajęciach on- line dotyczących „Konfliktów  i mediacji rówieśniczych”.

Ideą zajęć było uświadomienie młodym ludziom, że Konflikty to rzecz naturalna, wpisana w nasze życie. Ważne jest, by umieć sobie z nimi radzić i umieć wychodzić z konfliktu z godnością”.

O konflikcie, który może prowadzić do twórczych rozwiązań problemu oraz niełatwej sztuce mediacji  opowiedziała pani Klaudia Tomaszuk.

Dowiedzieliśmy się więc, że choć  sporów nie zawsze da się uniknąć, to  nie muszą się one zamieniać w konflikty i przeradzać we wzajemną wrogość oraz  niechęć.  

Złość, gniew, smutek, lęk i obawa to nie tylko emocje i uczucia – są niestety często sposobem myślenia i patrzenia na świat, a nieumiejętność radzenia sobie z nimi przeradza się w nienawiść do siebie i innych…

Prowadząca omówiła z  nami w jaki sposób należy postępować, by zaistniałe nieporozumienia nie były dla nikogo krzywdzące, i co można zrobić, by doprowadzić do porozumienia zwaśnionych stron, jeżeli już dojdzie do takich sytuacji – jak ważne jest,  aby nie przyglądać się biernie narastaniu negatywnych emocji.

Umiejętność radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza tymi negatywnymi to niełatwe zadanie nawet dla osób dorosłych, dlatego tak ważne jest abyśmy umieli odpowiednio reagować.

                                                                                                         

                                                                                              Uczniowie kl. 8A i kl. 8B