Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa

Uczniowie z oddziałów OPC klas B i C wzięli udział w zorganizowanym przez naszą szkołę spotkaniu z funkcjonariuszami Policji KRP Warszawa – Wola IV. W trakcie spotkania Policjanci omówili z uczniami zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z pracą funkcjonariuszy dbających o nasze bezpieczeństwo na polskich drogach oraz poznali przepisy dotyczące prawidłowego zachowania podczas rozmów z nieznajomymi.        

 

Na zakończenie lekcji uczniowie otrzymali komiksy z opowieścią dotyczącą ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz opaski odblaskowe. Spotkanie przybliżyło dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, plaży, w domu.