WebQuest – Kultura oświecenia realizowany w klasie VIa

WebQuest – Kultura oświecenia realizowany w klasie VIa 


W okresie od 5 do 22 lutego 2021 r. na lekcjach historii szóstoklasiści pracowali metodą projektu. Klasa została podzielona na trzy grupy. Zadaniem każdego zespołu było wczucie się w rolę redaktorów i przedstawienie w formie pisemnej pierwszej strony gazety poszczególnych aspektów oświecenia. Zostały zredagowane artykuły o wielkich filozofach XVIII wieku, wynalazkach oraz architekturze.       
Najpierw jednak należało zacząć od zapoznania się z instrukcją, którą nauczyciel umieścił na stronie internetowej: 
https://liblink.pl/Fb59J1bZFK           
Kolejno wykonano przegląd zasobów internetowych. Następnym krokiem był wybór tematu, w którym zamierzano się ściśle specjalizować. Później należało dokonać odpowiedniej selekcji informacji z zasobów www. Przedostatni etap prac to redakcja artykułów, z którą szóstoklasiści poradzili sobie znakomicie. Na koniec pozostał montaż gazety. Klasowi graficy świetnie się spisali.
Efekty są niesamowite !

                           

 

                                                                                              Norbert Duranc