Wizyta uczniów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Wizyta uczniów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

W dniu 01.01.2021 r. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce online zorganizowanej przez  Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tematem zajęć była wizyta u króla.

 Przewodnik opowiadał uczniom o pałacu oraz pokazał komnaty, w których mieszkał władca.

Dzieci dowiedziały się, kogo Jan III nazywał swoją „niepokonaną pasją”, ile książek zgromadził w królewskiej bibliotece, co lubił czytać i  czy zwycięzca spod Wiednia naprawdę wyruszył na wojnę w sandałach. Podczas oglądania pokoi uczniowie znaleźli  w królewskich apartamentach szaroburego kota i małą małpkę. Przewodnik wcielił się też w XVII-wiecznego szlachcica, wkładając żupan i kontusz. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak w rzeczywistości wyglądają takie atrybuty.

 

 

                                                                                                          Paulina Mądry