Lekcja muzealna

Wycieczki on-line

 

1 i 8 lutego 2021 roku wzięliśmy udział w wirtualnej wycieczce po Pałacu Królewskim w Wilanowie.

 

 

Pierwsza lekcja muzealna skierowana do dzieci klas 1-3, w której uczestniczyliśmy to „Wizyta u króla”. Dzięki sile Internetu mogliśmy nie wychodząc ze szkoły dowiedzieć się jakim człowiekiem był Jan Sobieski, co lubił jeść, kto podbił serce zwycięzcy spod Wiednia oraz wiele innych ciekawostek na temat wielkiego władcy i jego rezydencji.        

Drugie zajęcia miały charakter  warsztatów przyrodniczych, zatytułowano je „ Król ogrodnik”. W trakcie ich trwania poznaliśmy zasady zakładania ogrodu barokowego, dowiedzieliśmy się, jakie rośliny uprawiano w królewskim ogrodzie oraz jakie owoce lubiła jeść królowa Marysieńka. Poznaliśmy również sprzymierzeńców w pracy ogrodnika.

 

 

 

Wychowawca klasy 1a

Magdalena Brożyna