Wycieczka uczniów klas 2a i 2b do MDK Muranów

W dniu 30.09.2020 r. uczniowie klas 2a i 2b udali się pod opieką swoich Wychowawców Pani Małgorzaty Cieślik i Pani Pauliny Mądry na wycieczkę do Miejskiego Domu Kultury Muranów. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych z cyklu Innowacje plastyczne
z papieru. Wszyscy z uwagą wysłuchali opowiadania plastyka o polskich okrętach
i jednostkach wodnych.
Uczniowie poznali nazwy, wygląd i cechy wyróżniające statki, okręty i łodzie. Podziwiali Galeon Smok króla Zygmunta Augusta, MS Batory, ORP Orzeł, ORP Błyskawica, Sołdka, Dar Pomorza, Dar Młodzieży, SY Opty i kajak Olo.
Następnie wszyscy wzięli udział w indywidualnym, samodzielnym przygotowaniu pracy plastycznej z papieru kolorowego na konkurs w ramach projektu Mieszkam w Polsce pt. „Rodzinnie i patriotycznie”.
Dzieci miały za zadanie przedstawić za pomocą techniki collage poznane w czasie zajęć polskie statki, okręty i łodzie.
Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a Pani Wychowawczyni Małgorzata Cieślik zrobiła dzieciom w czasie kreatywnych warsztatów pamiątkowe zdjęcia.
Zdjęcia pokazują wspaniale rozbudzoną wyobraźnię i kreatywne myślenie wszystkich dzieci. W czasie wykonywania prac widać było twórczą aktywność i doskonalenie umiejętności wyrażania się przez sztukę.
Na zakończenie urządziliśmy wystawę prac, a prowadzący zajęcia zakwalifikował wszystkie wykonane projekty do V edycji Konkursu „Rodzinnie i patriotycznie”.
Teraz wszyscy czekamy na wyniki , które spodziewane są 10 listopada 2020 r.

Małgorzata Cieślik
Wychowawca klasy 2a