Zima w Mieście 2023

Warszawska Akcja “Zima w Mieście” 13 lutego  – 24 lutego 2023 r.

Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 22.12.2022 r. o godzinie 16.00

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 23.01.2023 r. od godziny 8.00 do 31.01.2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania
z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

 

 

 

Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)

Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu  w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

 

Również od 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 rozpoczynamy zapisy za pośrednictwem systemu zgłoszeń do Akcji „Wspólna Warszawska Zima” organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF. „Wspólna Warszawska Zima” to propozycja zajęć integracyjno-opiekuńczo-wychowawczych uzupełniających ofertę Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2023. Projekt finansowany jest przez UNICEF i adresowany do dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Procedura zapisów dzieci z Ukrainy do „Wspólnej Warszawskiej Zimy”  jest analogiczna do zapisów do Akcji „Zima w Mieście” 2023. Aby zapisać dziecko należy wejść na stronę warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl ,
w zakładce „Dzieci z Ukrainy” zostaną zamieszczone wszystkie informacje (również w języku Ukraińskim). Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2023 będzie organizowana zgodnie
z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

Zapraszamy!

 

 

Спільна варшавська зима

 

З 2 січня 2023 року розпочинається реєстрація на акцію «Спільна варшавська зима», що організована Столицею Варшавою та Дитячим фондом ООН – ЮНІСЕФ. «Спільна варшавська зима» — це пропозиція виховних занять та опіки, які доповнюють пропозицію варшавської акції «Зима в місті» 2023. Проект фінансується ЮНІСЕФ і спрямований на дітей-біженців, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 р. у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні.

 

Як зареєструвати дитину?

 

Реєстрація розпочнеться 2 січня 2023 р. з 8:00 години ранку i триватиме до 15 січня 2023 р. до 24.00 через вебсайт https://warszawazimawmiescie.pzo.edu.pl/

 

Що треба зробити?

 

·         Зайти на веб-сайт https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/, у вкладці Діти з України (Dzieci z Ukrainy) розміщена інформація щодо Акції та необхідні документи, перекладені українською мовою.

·         У вкладці „Путівник щодо пропозиції на канікулах” (Informator o ofercie turnusów feryjnych) перевірте, які школи організовують Акцію для дітей з України.

·         Щоб записати дитину через веб-сайт, увійдіть до системи подачі заявок, надавши номер PESEL дитини. Якщо дитина не має номера PESEL, підіть до школи, де організована Акція, і попросіть номер, який буде створений для реєстрації дитини. Номер, отриманий у школі, призначений лише для використання в цій системі, це не офіційний номер PESEL.

·         Інформація про те, чи була прийнята дитина, буде оприлюднена в системі подачі заявок warszawazimawmiescie.pzo.edu.pl 20.01.2023 р. o 16:00.

·         Якщо дитина була прийнята, ви повинні роздрукувати картку учасника, підписати її та надати до школи. Роздрукувати треба одну картку на один тиждень (зміну). Якщо дитина зарахована на 2 тижні, ви повинні роздрукувати дві картки.

·         Якщо дитина приїхала до Польщі після 24 лютого 2022 р. через збройний конфлікт в Україні та зараз проживає у Варшаві, участь в Акції є безкоштовною. Необхідно підписати Заяву, на підставі якої дитина буде звільнена від сплати (Заява входить до змісту Картки учасника).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Терміни реєстрації до АкціїЗима в місті” 2023

 

Дата

Етап реєстрації

Від

Дo

02.01.023 р.
з 8:00

15.01.2023 р.
до 24:00

Реєстрація через веб-сайт: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

20.01.2023 р.
о 16:00

Інформація в системі про дітей, прийнятих до Акції

23.01.2023 р.
з 8:00

31.01.2023 р.
до 12:00

Завантаження з системи Карти учасника для кожної школи, куди дитина  була прийнята (одна карта на один тиждень/зміну).

 

Подання Карти учасника до школи, куди дитина  була прийнята (одна карта на один тиждень/зміну) разом із Заявою.


Подання Карти учасника до школи  є умовою прийняття до Акції.

03.02.2023 р.
 
о 16:00

Інформація в системі про зарахування дитини до Акції.

Остаточне рішення щодо прийняття до Акції приймає організатор відпочинку.

06.02.2023 р.
о 12:00

Оприлюднення вільних місць.

 

 

Якщо ви не зареєстрували дитину в системі під час подання перших заявок, то 6 лютого 2023 року з 12:00 починається реєстрація (вже поза системою) на вільні місця, яка триватиме до кінця Акції «Зима в Місті» 2023.

 

Що треба зробити?

 

·         Зайти на веб-сайт https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/, у вкладціДіти з України (Dzieci z Ukrainy) розміщена інформація щодо Акції та необхідні документи, перекладені українською мовою.

·         Зв’яжіться зі школою за вашим вибором і дізнайтеся, чи є місця, і чи буде прийнята ваша дитина – якщо так, тоді:

        Роздрукуйте Картку учасника з системи подачі заявок (якщо не зможете її роздрукувати – отримаєте в школі) та заповніть польською мовою (шаблон Картки учасника в перекладі на українську є ТУТ, перекладена Картка учасника також буде доступною в школі).

        Якщо дитина приїхала до Польщі після 24 лютого 2022 року, участь дитини в Акції буде безкоштовною (фінансується ЮНІСЕФ). Треба підписати Заяву, на підставі якої дитина буде звільнена від сплати (Заява входить до складу Картки учасника – перекладена українською мовою).

06.02.2023                       р.

о 12:00

        Записи на вільні місця у визначені школою години.

        Рішення о зарахуванні дитини до Акції приймає організатор відпочинку.

 

 

 

Додаткову інформацію можуть надати координатори Акції «Зима в місті» 2023 в окремих районах.

 

Бажаємо всім українським дітям гарного відпочинку у Варшаві!