Alarm dla klimatu

Alarm dla klimatu

W piątek, 29 października o godz. 12:00, w Warszawie oraz innych polskich miastach zawyły syreny alarmowe. Tym razem nie był to tylko rutynowy sprawdzian sprawności miejskich systemów ostrzegania. W związku ze zbliżającym się 26. Szczytem Klimatycznym w Glasgow, m.st. Warszawa przyłączyła się do zainicjowanej przez Koalicję Klimatyczną akcji Alarm dla Klimatu, która ma wezwać wszystkich decydentów do podjęcia stanowczych działań na miarę skali wyzwania, jakim jest nadciągająca katastrofa klimatyczna. To sprawdzian, z którego ocenę wystawią nam przyszłe pokolenia.

Zdaniem ekspertów mamy niespełna dekadę, by wyhamować globalne ocieplenie
i zachować Ziemię taką, jaką znamy – zdatną do życia. Czy się to uda, zależy w dużej mierze od decydentów i polityków, ale również od nas samych.

Również my przyłączyliśmy się do akcji i w ramach lekcji geografii w kl. VII i VIII dyskutowaliśmy na temat globalnego ocieplenia.