Edukacyjna wizyta uczniów z oddziału „0” w szkolnej bibliotece

Edukacyjna wizyta uczniów z oddziału „0” w szkolnej bibliotece

 

2 marca uczniowie z oddziału „0” odwiedziły szkolną bibliotekę.  Był to ich pierwszy kontakt z tym miejscem. Wyglądało na to, że współpraca z biblioteką w dalszych latach będzie owocna…

Dzieci zapoznały się z regulaminem, zasadami korzystania z księgozbioru oraz pomieszczeniem biblioteki. Podczas spotkania mowa była o rozmieszczeniu książek na regałach, ich rodzajach i gatunkach oraz zasadach zachowania jakie obowiązują w takich miejscach. Niezwykle ważne było uwrażliwienie młodych czytelników na konieczność szanowania wypożyczonych książek, regularnego korzystania ze zbiorów biblioteki
i wyrobienia nawyku czytania w domowym zaciszu. Uczniowie pod czujnym okiem Pani bibliotekarki miały okazję przybić pieczęć na nowych książkach, które w ostatnim czasie wzbogaciły zbiory naszej szkolnej biblioteki. 

 

Spotkanie z dziećmi prowadził opiekun biblioteki, Pani Hanna Zalewska.