Klasa 6a na lekcji online w Biocen

Klasa 6a na lekcji online w Biocen

Uczniowie klasy 6a w dniu 04.02.2021 r. uczestniczyli w zajęciach online w prawdziwym laboratorium biologii molekularnej BioCEN.

Lekcja miała charakter eksperymentalno – pokazowy z elementami wiedzy biologicznej, chemicznej i biochemicznej. Celem wycieczki online było rozbudzenie chęci eksperymentowania. Na przykładzie jednych z najbardziej fascynujących procesów życiowych  jakimi są fotosynteza i oddychanie komórkowe młodzież poznawała tajniki pracy naukowej i elementy procedury badawczej.

Uczniowie doszli do wniosku, że eksperymenty nie są takie trudne, że można je samodzielnie prawidłowo zaplanować i przeprowadzić.

 

 

                                                                                                          Aneta Gacek