„Liny, węzły i supełki”- warsztaty kl. 6a w Muzeum Sportu i Turystyki

„Liny, węzły i supełki”- warsztaty kl. 6a w Muzeum Sportu i Turystyki

 

W czwartek 2 marca klasa 6a zwiedzała Muzeum Sportu i Turystyki, w którym na ekspozycji w różnych aspektach przedstawiono ponad 40 dyscyplin; wśród nich lekkoatletykę, kolarstwo, narciarstwo, łyżwiarstwo, tenis, szermierkę, jeździectwo piłkę nożną, kajakarstwo, judo, żeglarstwo, alpinizm, turystykę letnią i zimową.

 

Wizytę uczniowie zakończyli lekcją muzealną pt. “Liny, węzły i supełki…”. Uczestnicy zajęć otrzymali pomoce w postaci lin i schematów wiązania węzłów, oraz niezbędną pomoc instruktorską. Wiązanie lin jest doskonałym treningiem logicznego myślenia i pamięci. Pozwala poznać węzły i sploty przydatne nie tylko w sportach takich jak alpinizm czy żeglarstwo, ale również w codziennym życiu.