Warsztaty “Fair play i Ty” w Centrum Olimpijskim

Warsztaty “Fair play i Ty” w Centrum Olimpijskim

Zajęcia wyjaśniły znaczenie pojęcia fair play, poprzez odwołanie do rzeczywistych zdarzeń,
a także odkryły przed uczniami genezę zasady fair play, która sięga starożytności, nawiązuje do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich czy Williama Szekspira.

 

Zajęcia przybliżyły sylwetki znakomitych polskich sportowców, a także zapoznały z postacią Pierrea de Coubertin i jego ponadczasowym credo – kwestią najważniejszą nie jest święcenie triumfu, lecz szlachetna walka. Głównym zamysłem zajęć było pokazanie uczniom, że fair play to nie tylko zasada obowiązująca w sporcie, ale także w codziennym życiu każdego człowieka. Zajęcia zawierały elementy dyskusji – uczniowie – na podstawie własnych doświadczeń oraz znanych im zdarzeń sportowych – opowiadali czym dla nich jest czysta, uczciwa walka.